کد خبر : ۵۲۹۳۶۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷
روابط ایران و ژاپن از پشتوانه ارتباطات فرهنگی برخوردار است

مقیم/سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با اشاره به روابط دوستانه توکیو - تهران اظهار داشت: روابط ایران و ژاپن، روابطی است که از قدمت تاریخی و نیز پشتوانه ارتباطات مردمی و فرهنگی برخوردار است.

به گزارش مقیم 'مرتضی رحمانی موحد' روز شنبه در دیدار با شماری از مدیران و نمایندگان شبکه های معتبر تلویزیونی، رادیویی و برخی روزنامه های تراز اول ژاپن با اشاره به آخرین وضعیت روابط دو کشور به ویژه در سطوح مقامات عالیرتبه دو کشور افزود: سال آینده مصادف با نودمین سالگرد برقراری روابط سیاسی ایران و ژاپن، فرصت خوبی است تا ارتباطات مردمی دو کشور بویژه در زمینه های علمی، فرهنگی و گردشگری بیش از بیش تقویت شود.
او افزود: بدین مناسبت برنامه های مختلفی در نظر گرفته شده است که پوشش خبری آنها توسط رسانه های ژاپنی می تواند زمینه مناسبی برای شناخت متقابل بیشتر مردم از تاریخ، فرهنگ و تمدن دو کشور باستانی آسیا را فراهم سازد. 
رحمانی موحد در ادامه با اشاره به سوابق خویش در رسانه های ایران و نیز حسن همکاری با رسانه کشورهایی که قبلا ماموریت داشته است اظهار داشت در تمامی ماموریت های دییپلماتیک خود همواره به رسانه ها توجهی خاص داشته ام و اکنون امیدوارم با شما رسانه های ژاپنی روابطی خوب موثر داشته باشم. 
او تصریح کرد باور جدی دارم که با همکاری شما خواهیم توانست روابط ایران و ژاپن را به نقطه مطلوب تر برسانیم. 
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن ضمن تشکر از حضور نمایندگان رسانه های ژاپن در سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو پیشنهاد کرد از طریق برگزاری منظم و دوره ای جلسات در آینده چارچوبی برای همکاری های منظم رسانه های ژاپنی با سفارت و نیز با همتایان ایرانی آنها فراهم گردد.
 از سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، در این جلسه که مدیران خبر و روسای واحدهای تولید برنامه ها در مورد کشورهای خارجی آن شبکه ها نیز حضور داشتند شرکت کنندگان ژاینی ضمن معرفی زمینه فعالیت های خود آمادگی خویش را برای همکاری رسانه ای با سفارت جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : گسترش روابط رسانه ها     |     ایران و ژاپن     |     مرتضی رحمانی موحد     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi