کد خبر : ۵۲۹۰۶۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷
فراخوان درباره مدیریت مخاطرات طبیعی با فناوری فضایی به استانها

مقیم/سازمان فضایی ایران از مدیران بحران استانها خواست نیازمندیهای خود در زمینه امکان مدیریت مخاطرات طبیعی با استفاده از فناوری فضایی را اعلام کنند.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، همزمان با سومین روز هفته جهانی فضا ویدئو کنفرانس «کاربرد فناوری فضایی در مدیریت مخاطرات طبیعی» ویژه مدیران کل سازمان مدیریت امداد و نجات تمامی استان های کشور به صورت آنلاین برگزار شد.

جلسه با حضور سعیدی، معاون پیش بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران آغاز شد. اهم موضوعات مطرح شده در این کنفرانس سه ساعته بررسی مخاطرات طبیعی حوادث در سال گذشته تابحال بود. زلزله، فرونشست، آتش سوزی جنگل و تالاب، گرد و غبار، پایش پهنه های آبی، برف، پایش کشند سرخ و خشکسالی، ناوبری در مدیریت بحران، مخابرات ماهواره ای و معرفی استارت آپ های موفق اروپا در زمینه مدیریت مخاطرات طبیعی از اهم موارد مطروحه در این کنفرانس بود.

مدیرکل استان فارس درخواست بررسی فرونشست شهرستان اصطهبان این استان توسط سازمان فضایی ایران را مطرح کرد و همچنین خواستار ارسال اطلاعات مربوط به پایش حریق در  سریعترین زمان ممکن به مراکز مدیریت بحران جهت واکنش سریع شد.

همچنین نماینده استان خوزستان سوالاتی در زمینه ارتباط بین بزرگای زلزله و نقشه های خسارت با استفاده از تصاویر ماهواره ای طرح کرد. ایشان همچنین از نیاز این مرکز به تعیین حریم خطر گسل ها با استفاده از تصاویر ماهواره ای خبر دادند.

در پایان از تمامی نمایندگان استانی درخواست شد نیازمندی های خود در زمینه امکان مدیریت مخاطرات طبیعی با استفاده از فناوری فضایی را با سازمان فضایی ایران مطرح نمایند تا اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

رحمتی نژاد، عزتی، حاجی احمدی، داستانی از سازمان مدیریت بحران و اسماعیلی و تقی زاده و سحر فریدونی از سازمان فضایی ایران در این کنفرانس حضور داشتند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سازمان فضایی ایران     |     استان‌ها     |     مدیریت بحران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi