کد خبر : ۵۲۸۵۵۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
ایران و روسیه قربانی خطرات امنیتی در منطقه هستند

مقیم/ سفیر پیشین ایران در روسیه گفت: ایران و روسیه در آسیای میانه نگران گسترش افراط گرایی و مواد مخدر هستند که با سیاست آمریکایی ها در حال اجرا است.

 به گزارش مقیم و به نقل از ایسنا، «سید محمود رضا سجادی» درباره آینده همکاری های جمهوری اسلامی ایران و روسیه در سوریه افزود: چشم انداز همکاری های دو کشور را نه تنها در سوریه بلکه در تمام منطقه بسیار روشن است. ایران در منطقه با هیچ کشوری به اندازه روسیه، منافع و تهدیدات مشترک ندارد.

وی ادامه داد: روسیه و ایران منافع و تهدیدات مشترک در پاکستان و افغانستان بویژه در مبارزه با تروریسم، داعش و افراط گرایی در این دو کشور دارند. تهران و مسکو خواستار تقویت امنیت و اتحاد این کشورها هستند.
سفیر پیشین ایران در روسیه با تاکید بر این که ایران و روسیه قربانی خطرات امنیتی در منطقه هستند، خاطرنشان کرد: دو کشور در آسیای میانه نگران گسترش افراط گرایی و مواد مخدر هستند که با سیاست آمریکایی ها در حال اجرا است.
سجادی همچنین گفت: در حوزه خزر دقیقا هم ایران و هم روسیه منافع و تهدیدات مشترک دارند و مخالف حضور کشورهای بیگانه در این دریا هستند. در قفقاز، عراق و سوریه هم به همین ترتیب منافع و تهدیدات مشترک داریم و می توانیم همپیمان خوبی برای یکدیگر باشیم.
وی یادآور شد: ما این موضوع را در سوریه تمرین کردیم و بسیار موفق بودیم و پس از این نیز در ثبات و آینده بازسازی سوریه مشترکا نقش پررنگی خواهیم داشت.
سفیر پیشین ایران در مسکو درباره تاثیر روابط روسیه با رژیم صهیونیستی بر روابط دو جانبه این کشور با ایران خاطرنشان کرد: همه منافع دو کشور باهم منطبق نیست. ۱.۵ میلیون روسی در سرزمین های اشغالی زندگی می کنند بنابراین اسرائیل برای روسیه مهم نیست، این جمعیت روسی هستند که در اولویت روسیه قرار دارند.
سجادی ادامه داد: فرمول هایی باید تعریف کنیم که منافع روسیه حفظ شود و در عین حال استراتژی های جمهوری اسلامی ایران که عدم پذیرش کشوری با عنوان اسرائیل در منطقه است به طور کامل رعایت شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     ایران     |     روسیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi