کد خبر : ۵۲۸۵۴۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
مقام قزاقستانی:آستانه ازگسترش روابط با تهران استقبال می کند

مقیم/معاون اداره کنترل و برنامه ریزی دفتر رئیس جمهوری قزاقستان گفت که کشورش از توسعه همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران استقبال می کند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا،«سریک ایگیزبایف» به وجود عرصه های مختلف همکاری های ایران و قزاقستان بویژه با توجه به همسایگی دو کشور در دریای خزر اشاره کرد و افزود: ایران همسایه نزدیک ما در خزر و ملت دوست برای قزاقستان است. 
وی با اشاره به نزدیکی فرهنگی دو کشور اظهار داشت: باید گام هایی برای شناخت یکدیگر برداشته شود و ما برای چنین اقداماتی با شرکای ایرانی آمادگی داریم.
معاون اداره کنترل و برنامه ریزی دفتر رئیس جمهوری قزاقستان با اشاره به برگزاری همایش رسانه های خزر در آستراخان روسیه که وی سرپرستی هیات کشورش را در آن برعهده داشت، افزود: این گونه همایش ها نه فقط در آستراخان بلکه باید در پنج کشور ساحلی خزر برگزار شود.
وی ادامه داد: این همایش ها ما را به یکدیگر نزدیک تر می کند و به شناخت بهتر از یکدیگر کمک می کند.
ایگیزبایف خاطرنشان کرد: برگزاری همایش رسانه ای به شکل گیری عرصه مشترک اطلاع رسانی در کشورهای ساحلی خزر کمک می کند و می توانیم اقدامات خود را هماهنگ کنیم، می توانیم به ملت های خود بگوییم در کشورهای همسایه چگونه زندگی می کنند.
مقام دفتر رئیس جمهوری قزاقستان تصریح کرد: هدف ما تحکیم پایه های صلح و آرامش و دوستی در منطقه خزر است و دریای خزر دریای دوستی است که می تواند به شکوفایی ملت های منطقه کمک کند و برای همه خوب خواهد بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قزاقستان     |     دریای خزر     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi