کد خبر : ۵۲۸۴۲۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
کمپین he is hussain در کشورهای انگلستان، ایتالیا، آلمان، نروژ و هلند برگزار شد

مقیم/ هرساله در روز عاشورا کمپینی تحت عنوان he is hussain در اقدامی منظم و برنامه ریزی شده در کشورهای انگلستان، ایتالیا، آلمان، نروژ، و هلند به صورت گسترده برگزار می شود.

به گزارش مقیم، گروه he is hussain گروهی بین المللی و متشکل از تعدادی از شیعیان و فعالین فرهنگی ساکن اروپاست که با هدف احیا و ترویج فرهنگ حسینی و معرفی صحیح امام حسین ع گرد هم جمع شده اند.
این گروه هرساله در روز دهم محرم (عاشورا) در اقدامی منظم و برنامه ریزی شده کمپینی را تحت عنوان he is hussain برگزار می کنند. این کمپین هرساله  در کشورهای انگلستان، ایتالیا، آلمان، نروژ، و هلند به صورت گسترده برگزار می شود و مسئولین آن در تلاشند با همکاری سایر شیعیان و عاشقان حسینی در سایر کشورها نیز امکان مشارکت در این کمپین فراهم گردد.
هدف اصلی اجرای این کمپین، معرفی صحیح امام حسین ع و فرهنگ عاشورایی به افراد غیرمسلمان و زدودن تصاویر اسلام هراسانه و خشونت آمیز از چهره نورانی اسلام و امام حسین است. شعار آنها نیز این عبارت است "من در مصاف با بی عدالتی هستم، آیا به من میپیوندی؟"
اعضای کمپین he is hussain بعد از مطالعه و تحقیق درباره ابعاد قیام حسینی و استفاده از کلاسهای اساتید علوم دینی در کنار دسته های عزاداری در شهرهای محل سکونت خود حاضر میشوند و با پوشیدن لباس های همشکل و شالهایی که شعار کمپین روی آنها نوشته شده است با توضیع گل رز و بطری آب میان ناظران غیرمسلمان درصورتی که آنها تمایل داشته باشند درباره اهداف و پیام های قیام حسینی با آنها سخن می گویند و برای کسب اطلاعات بیشتر بروشورهایی را به آنها تقدیم میکنند.
به گزارش مقیم، همزمانی روز عاشورا و روز جهانی صلح سبب شده است که کمپین he is hussain امسال گسترده تر از سالهای قبل برگزار شود و جوانان بیشتری برای مشارکت در آن اعلام حضور کرده اند. 
 

جهت تماشای تصاویر اینجا را کلیک کنید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : he is hussain     |     روز عاشورا     |     عاشورا     |     لندن     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi