کد خبر : ۵۲۸۲۱۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
توسعه شبکه ریلی کشور از اولویت های مجلس و دولت است

مقیم/رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه شبکه ریلی کشور از اولویت‌های مجلس و دولت است، گفت: در قانون بودجه سال جاری شرایط ویژه ای برای دولت تعریف شده است تا برای تامین مالی پروژه های راه آهن کشور مجاز باشد.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، محمدرضا رضایی در حاشیه بازدید از بندرانزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توسعه شبکه ریلی کشور از اولویت‌های مجلس و دولت است و در این راستا در قانون بودجه سال جاری شرایط ویژه‌ای برای دولت تعریف شده است تا برای تامین مالی پروژه‌های راه آهن کشور مجاز باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۵ درصد آورده دولت از طریق صندوق توسعه ملی تامین می‌شود، تصریح کرد: امکان ۱۵ درصد آورده دولت برای بسیاری از پروژه‌هایی که به دنبال اجرای تامین مالی آنها بود، با دستور مجلس شورای اسلامی این فرصت برای دولت فراهم شد تا در اجرای پروژه‌های توسعه شبکه ریلی گام‌های جدی تری بردارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه با توجه به اینکه شبکه ریلی در کشور کامل نیست و کمتر به این حوزه توجه شده است ما حداکثر ۱۱ درصد بار کشور را توسط شبکه ریلی جا با جا می کنیم.

رضایی اظهار کرد: متاسفانه بنادر ما از جمله بندرانزلی به شبکه ریلی متصل نیستند که طی جلسه ای که تشکیل شد در راستای اتصال شبکه ریلی به داخل بندرانزلی بود که با پیش بینی ها و بازدیدهای میدانی صورت گرفته در دهه فجر امسال عملیات اجرایی اتصال بندرانزلی به شبکه ریلی کلنگ زنی خواهد شد و با تامین منابع مورد نیاز شاهد بهره برداری از این پروژه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه پروژه ی راه آهن قزوین - رشت به زودی به مرحله بهره برداری خواهد رسید، تصریح کرد:  برای استفاده بیشتر از این شبکه باید بار آن را از طریق بنادر از جمله بندرانزلی تامین کنیم.

رضایی خاطرنشان کرد: امیدواریم به زودی مردم بندرانزلی شاهد اتصال این بندر به شبکه ریلی باشند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محمدرضا رضایی     |     شبکه ریلی کشور     |     بندرانزلی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi