کد خبر : ۵۲۸۱۵۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷
ارتباطات ایران و کره جنوبی تحت تاثیر فشارهای آمریکا قرار نگیرد

مقیم/رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی با تاکید بر تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه دو کشور در شرایط کنونی گفت: ارتباطات دیرینه ایران و کره جنوبی نبایستی تحت تاثیر فشار آمریکا قرار گیرد.

به گزارش  مقیم، اسدالله عباسی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی و هیأت همراه با کانگ سوک هو رئیس کمیته روابط خارجی و اتحاد مجلس کره جنوبی دیدار و گفتگو کرد. 

عباسی با اشاره به ظرفیت های فراوان موجود در ایران و کره جنوبی گفت: بسترهای مختلفی در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه پارلمانی در دو کشور وجود دارد که باید با فراهم کردن شرایط و رفع موانع، زمینه های توسعه و گسترش ارتباطات را شاهد باشیم. 

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی با اشاره به اقدامات  اخیر دولت آمریکا در صحنه های بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: سیاست‌های غیر منطقی و خلاف قوانین بین المللی آمریکا در مناطق مختلف جهان به گسترش نا امنی و بی ثباتی  دامن زده است. 

وی افزود: خروج یکجانبه آمریکا از توافق برجام نشان دهنده راستی و صداقت  جمهوری اسلامی ایران و  قابل اعتماد نبودن این کشور است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه دو کشور در شرایط کنونی خاطرنشان کرد: ارتباطات دیرینه ایران و کره جنوبی نبایستی تحت تأثیر  فشار آمریکا قرار گیرد. 

عباسی در بخش دیگری با حمایت از روند گفتگو و مذاکرات دو کره نسبت به برقراری صلح و آرامش در شبه جزیره کره ابراز امیدواری کرد .

وی در پایان بر تداوم دیدار های پارلمانی و تبادل تجارب میان کمیسیونهای تخصصی  مجالس دو کشور  تأکید کرد .  

در ادامه این دیدار کانگ سوک هو رئیس کمیته روابط خارجی و اتحاد مجلس کره جنوبی با ابراز خرسندی از سفر هیات پارلمانی کشورمان به کره جنوبی گفت: رفت و آمدهای پارلمانی باعث تقویت و تحکیم مراودات  بوده و مکمل ارتباطات سیاسی ،اقتصادی و فرهنگی فیمابین می‌باشد.

رییس کمیته روابط خارجی و اتحاد مجلس کره جنوبی با ابراز نگرانی از موانع بوجود آمده بر سر راه تعاملات دو کشور  از سوی آمریکا گفت: مقامات عالی رتبه کره جنوبی به اقدامات خود جهت عدم کاهش مراودات اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهند داد. 

وی افزود: خرید نفت و میعانات گازی ایران برای صنایع کره جنوبی موضوع مهمی است.  

   کانگ سوک هو در  پایان خواستار تداوم همکاری و رایزنی های  مشترک  دو کشور در مجامع و سازمان های منطقه ای و  بین المللی  جهت  حصول به برقراری آرامش و صلح پایدار در شبه جزیره کره و خاورمیانه گردید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اسدالله عباسی     |     تحریم اقتصادی ایران     |     ایالات متحده آمریکا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi