کد خبر : ۵۲۸۱۰۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷
تجهیزات فرودگاهی با توان داخلی بومی سازی می شوند

مقیم/سرپرست اداره کل تجهیزات و سامانه‌های فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: متخصصان جهاد دانشگاهی خواجه نصیر طوسی برای بومی‌سازی سامانه روشنایی عوامل پروازی با این شرکت همکاری می کنند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، عباس وفائی روز پنجشنبه افزود: این همکاری به دنبال انعقاد تفاهمنامه ای میان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفت و مقرر شد سامانه روشنایی عوامل پروازی را منطبق با شرایط جغرافیایی و فرودگاه های کشور به طور کامل بومی سازی شود.
وفائی افزود: پیش از این جهاد دانشگاهی خواجه نصیر طوسی عناصر چراغ های لبه باند را برای شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران مدل سازی کرده بود.
سرپرست اداره کل تجهیزات و سامانه‌های فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اضافه کرد: همچنین این شرکت در آستانه امضای یک تفاهمنامه جدید در راستای قرارداد همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که هدف آن اجرای طرح های پژوهشی، نمونه سازی تخصصی و ساخت تجهیزات روشنایی عوامل پروازی است.
وفایی اظهار داشت: همچنین برای سیستم روشنایی 47 فرودگاه کشور نیازمند قطعات یدکی و پشتیبان هستیم و برخی را باید به روز رسانی کنیم.
سرپرست اداره کل تجهیزات و سامانه‌های فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تصریح کرد: برای تضمین کیفیت و مرغوبیت تجهیزات، دستورالعمل های لازم برای نحوه آزمایش و وارسی را از مرکز پژوهش های علمی و صنعتی ایران دریافت کرده ایم.
وی اضافه کرد: با اجرای این طرح، ایران اولین کشور منطقه خواهد بود که توان بومی سازی فناوری تأمین تجهیزات فرودگاهی را دارد و این گام مهم بر اساس اصل 44 قانون اساسی برداشته می شود.
سرپرست اداره کل تجهیزات و سامانه‌های فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اضافه کرد: اکنون بسیاری از تجهیزات فرودگاهی کشور مانند کانتر، ترازو، آسانسور، سیستم انتقال بارمسافر (BHS)، میمیک (سامانه کنترل روشنایی عوامل پروازی)، ترانس ها با قدرت های بالا و تابلوهای فرمان، ایرانی هستند و با استفاده از توان مهندسان دانشگاه خواجه نصیر طوسی چراغ های عوامل پروازی و نیز رگلاتورهای جریان ثابت (CCR) نیز بومی سازی می شوند.
به گفته وفایی بومی سازی سایر تجهیزات نیز در دست بررسی است و امکان ساخت آنها در داخل وجود دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : عباس وفائی     |     فرودگاه     |     هواپیما     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi