کد خبر : ۵۲۸۰۵۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷
بحران اقتصادی ترکیه و پیامدهای آن

مقیم/ وضعیت نامساعد اقتصادی در کشور ترکیه و همچنین بحران مالی و اقتصادی که بسیاری از کشورهای جهان را در برگرفته است در شبکه پرس تی وی مورد نقد و بررسی قرار می گیرد

به گزارش مقیم، برنامه «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) ضمن اشاره به وضع تعرفه های جدید از سوی ترامپ، تبعات و نگرانی های ناشی از این اقدام را که نه تنها کشورهای در حال توسعه بلکه کشورهای توسعه یافته را نیز نگران کرده است، مورد بحث و گفت و گو قرار می دهد.
در ادامه این برنامه دلایل اعمال تعرفه های سنگین و تحریم ترکیه از سوی ترامپ مطرح می شود و اظهارات اردوغان که این اقدامات را حربه های سیاسی آمریکا برای فشار بر ترکیه می داند، مورد بررسی قرار می دهد.
«شکاف اقتصادی» در ادامه به بحث و تبادل نظر پیرامون مسایلی همچون نگرانی کشورهای اروپایی از تصمیمات اقتصادی ترامپ و ترس آنها از بی ثبات شدن اقتصاد جهانی، کاهش ارزش لیر ترکیه در مقابل دلار آمریکا در پی وضع تعرفه های سنگین بر محصولاتی همچون آلومینیوم و واکنش ترکیه در قبال سیاست های اقتصادی ترامپ و تصمیم این کشور برای افزایش تعرفه کالاهای آمریکایی همانند ذغال سنگ و کاغذ خواهد پرداخت.
برنامه «شکاف اقتصادی» ساعت 01:00 بامداد جمعه 23 شهریور از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت 00:03 بامداد، یکشنبه ساعت 08:00 و 19:00 و دوشنبه ساعت 11:00 روی آنتن خواهد رفت.
 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : شکاف اقتصادی     |     پرس تی وی     |     بحران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi