کد خبر : ۵۲۷۹۴۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷
برنامه ریزی متناسب با چرخه اقتصادی نداریم/ طرح آمایش آب

مقیم/رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متناسب با چرخه اقتصادی در کشور برنامه ریزی نکرده ایم به همین شاهد بروز مشکلات هستیم در حالیکه رفع مشکلات خارجی با رفع مشکلات داخلی ممکن است.

به گزارش  مقیم به نقل از مهر، علی لاریجانی ظهر دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان استهبان تاکید کرد: ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای فعال شدن چرخه اقتصاد روستاها اختصاص داد که با گذشت یکسال فقط ۲۵ درصد تخصیص یافت که نشان از وجود اشکال اجرایی دارد.

وی ادامه داد: ما در داخل نیز دچار مشکلاتی هستیم که باید در مرحله اول به فکر جراحی اقتصادی داخل باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آنچه که باعث رفع مشکلات می شود فراهم کردن زمینه ها و زیر ساختهای جذب سرمایه گذاری است که در این راستا سران قوا برنامه ریزی لازم را انجام داده اند و منابع ارائه تسهیلات ارزان قیمت مد نظر است.

لاریجانی افزود: متناسب با چرخه اقتصادی برنامه ریزی نشده و به همین دلیل شاهد بروز مشکلات و مسائل جدی هستیم.

وی با اشاره به اینکه مشکلات خارجی با رفع مشکلات داخلی رفع می شود، گفت: باید درد را به درستی تشخیص داد و راهکار رفع آن نیز ارائه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت خشکسالی در کشور نیز گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر و همچنین درخواست های زیاد مصرف آب آنچه را که باید مد نظر قرار داد روش های بهینه مصرف است.

لاریجانی افزود: توسعه کشت های گلخانه ای و استفاده از کشت هایی که کمترین آب را مصرف می کنند یک اولویت است زیرا ۹۰ درصد آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می شود.

وی تاکید کرد: طی برنامه ریزی و جلساتی که برقرار شد ارائه طرح آمایش آب از جانب وزارت نیرو مد نظر قرار گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با اجازه مقام معظم رهبری قرار شد از صندوق توسعه ملی برای توسعه و افزایش سطح استفاده از آبیاری نوین و تحت فشار برداشت شود که این نشان از اهمیت موضوع است.

لاریجانی تاکید کرد: اما در بخش جبران خسارت خشکسالی با اینکه منابع اختصاص یافته ولی شاهد اجرایی شدن صحیح آن در کشور نیستیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : استهبان     |     مجلس شورای اسلامی     |     علی لاریجانی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi