کد خبر : ۵۲۷۸۷۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷
ابراز تمایل استانداري اردبيل براي همكاري با ترکیه در صنعت توریسم

مقیم/ معاون استانداري اردبيل با مدیرکل فرهنگ و توریسم استانبول، دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش مقیم، با هماهنگي وابستگي فرهنگي ايران در استانبول، ندایی، معاون استاندار و فلاحي، مدیرکل میراث فرهنگی استانداری اردبیل با چوشکون یلماز، مدیرکل فرهنگ و توریسم استانبول ديدار و گفت‌وگو كرد.

در آغاز این ديدار سهراب رحیمی، کارشناس فرهنگی كشورمان در استانبول همکاری‌های وابستگی فرهنگي ايران و اداره‌کل فرهنگ و توریسم استان استانبول را مثبت ارزيابي كرد.

سپس چوشکون یلماز، مدیرکل فرهنگ و توریسم استانبول با بيان سخناني با تأكيد بر اينكه نسبت به حوزه توریسم حساسیت خاصی داریم، گفت: در بخش گردشگری کارهای مهمی انجام داده‌ایم؛ از جمله اينكه پلیس توریسم را راه‌اندازي كرده‌ايم تا اگر مشکلی برای توريست‌هاي خارجي پیش آمد، بتوانند مشکلات خود خيلي سريع برطرف كنند. همچنین مرکز تلفن براي ارايه كمك به گردشگران راه‌اندازي شده است كه نتايج خوبي به همراه داشته است.

وي در ادامه با ابراز امیداواری در خصوص همكاري با استان اردبيل در حوزه گردشگري، افزود: در حال حاضر رتبه دوم گردشگران خارجي در ترکیه به توریست‌های ایراني تعلق دارد. در ماه گذشته يك ميليون و 730 هزار گردشگر وارد استانبول شدند که بیش از 450 هزار تن از آنها ایرانی بودند.

مدیرکل فرهنگ و توریسم استانبول در پايان اظهار كرد: اين امار نشان مي‌دهد كه ارتباطات خوبی بين تركيه و ایران برقرار است.

در ادامه اين ديدار ندایی، معاون استاندار اردبیل هم با بيان اينكه اردبيل در سال گذشته پذيراي 8 میلیون گردشگر بود، از علاقمندي استانداري اردبيل براي همكاري با طرف‌هاي ترك در صنعت توریسم به مخصوص آب‌درمانی خبر داد.

وي در اين باره گفت: در استان اردبیل بیش از 110 مرکز آب‌‌درمانی فعاليت مي‌كند كه ظرفيت بسيار خوبي براي توسعه گردشگري و همكاري‌ در حوزه صنعت توريسم محسوب مي‌شود.

در پايان هم فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبيل هم خواستار مبادله توریست بین استان اردبیل و کشور ترکیه شد و همکاری بیشتر در اين صنعت و استفاده از تجربيات متقابل از جمله آموزش را مورد تأكيد قرار داد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : هواپیمای خطوط هوایی ترکیه     |     مقیم     |     ترکیه     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi