کد خبر : ۵۲۷۰۱۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
طرح «قربانگاه» برای نخستین بار در استان ایلام اجرا شد

مقیم/به مناسبت عید سعید قربان، طرح «قربانگاه» برای نخستین بار در استان ایلام اجرا شد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، مدیر کل کمیته امداد استان ایلام ظهر روز چهارشنبه در آغاز اجرای طرح قربانگاه در شهر سرابله برای اولین بار در استان ایلام اظهار داشت: این طرح به‌صورت پایلوت در این شهرستان اجرا می‌شود.

ضیا رضایی افزود: در اجرای این طرح به همان میزانی که مردم نذورات قربانی خود را اهداء کنند، کمیته امداد نیز به همان میزان نسبت به تهیه قربانی برای نیازمندان اقدام می‌کند.

وی با اشاره به اجرای این طرح در شهرستان چرداول گفت: امروز تعداد ۸۰ رأس دام قربانی که نذورات مردم نوع‌دوست این شهرستان است به پایگاه کمیته امداد در این شهرستان تحویل که پس از بسته‌بندی در حال توزیع بین نیازمندان این شهرستان است.

رضایی گفت: این نذورات بین حداقل هزار خانوار نیازمند در شهرستان چرداول با اولویت خانواده‌های دارای یتیم و زنان سرپرست خانوار و نیازمندانی که دارای میزان فقر بیشتری هستند در حال توزیع است.

وی با اشاره به اینکه امسال در روز عید سعید فطر زمینه‌ای را فراهم کرده‌ایم که مردم نوع‌دوست نسبت به اهدای نذورات قربانی خود به نیازمندان دلگرم شوند و به‌راحتی بتوانند نذورات خود را به مراکز کمیته امداد تحویل دهند، افزود: تا این لحظه کمک‌ها و نذورات قربانی که به مراکز این نهاد تحویل‌شده نسبت به سال قبل رشد چشم‌گیری داشته است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد هرساله به مناسبت عید سعید قربان نذورات قربانی مردم نوع‌دوست استان را جمع‌آوری و بین نیازمندان واقعی توزیع می‌کند، گفت: نیکوکاران استان ایلام پارسال با اعتماد به این نهاد، نذورات قربانی خود را به ارزش ۶۷۰ میلیون تومان تحویل این نهاد دادند که این نذورات بلافاصله بین نیازمندان واقعی توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در ادامه گفت: امسال نیز این نهاد با ایجاد ۴۲ پایگاه در دفاتر این نهاد و مراکز نیکوکاری آمادگی دارد ضمن دریافت نذورات قربانی، این کمک‌ها را به‌صورت هدفمند بین نیازمندان واقعی که از قبل شناسایی‌شده‌اند توزیع کند.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ضیا رضایی     |     استان ایلام     |     رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi