کد خبر : ۵۲۶۹۵۱ گروه : فراکسیون ایرانیان تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
بازنشستگی ۶۰ سفیر ایران در دولت دوازدهم

مقیم/ نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ۶۰ سفیر و ۱۵ الی ۱۶ استاندار بازنشسته اند و از ۹ معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۵ نفر از آنها بازنشسته اند.

 به گزارش مقیم و به نقل از تیتر یک ، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: طبق قانون نظام هماهنگ کشوری طی سالهای اخیر بازنشستگان با مجوز هیات وزیران می توانند به کار بازگردند و نیروهای مسلح نیز در این راستا به مجوز فرماندهی کل قوا نیاز داشتند.

عزیز اکبریان افزود: متاسفانه در دولت فعلی تعداد زیادی از بازنشستگان به کارگیری شدند اما در دولت قبل در بین استانداران، سفرا، وزرا و معاونین این مسئله کمتر به چشم می خورد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر 60 سفیر و 15 الی 16 استاندار بازنشسته اند و از 9 معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت، 5 نفر از آنها بازنشسته اند.

اکبریان تصریح کرد: مجلس ناچار به تصویب قانون جدیدی شد تا میزان استفاده از بازنشستگان را تعدیل کند اما بر اساس آن وزرا، معاونین رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و اعضای شورای نگهبان مشمول این قانون نمی شوند.

وی گفت: شورای نگهبان قانون مذکور را تایید کرده است و طی دو ماه استانداران، سفرا، معاونین وزرا و دیگر بازنشستگان تعدیل خواهند شد.

اکبریان افزود: قانون منع بکارگیری بازنشستگان تند بوده و دست دولت را می بندد، زیرا استان هایی همانند البرز، سیستان و بلوچستان، آذربایجان، کردستان و ... ممکن است در مقاطعی با اتفاقاتی مواجه شوند که نیاز به یک شخص برای جمع کردن آنها باشد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در خاتمه با اشاره به اینکه افراط و تفریط در قوانین زیاد داریم اظهار داشت: حداقل باید از 31 استان دو الی سه استان را بازنشستگان اداره کنند نه اینکه تعداد زیادی بازنشسته داشته باشیم. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     سفیر     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
موسوی :: دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵:۲۴
سلام این قاتون باعث سده مدیران دست به تسویه حساب شخصی زدند و افراد نالایق را راس کار و لایقها رو بازنشسته کردند درضمن وقتی در ازای بازنشسته کردن جذب نیروی جوان نمیشه جوانان با بی انگیزه میشوند التماس دعا
شما قبلا به این نظر رای داده اید
0
0
پاسخ به نظر
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi