کد خبر : ۵۲۶۹۱۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
هزینه هزار و ۶۳ میلیارد تومانی نفت در مناطق محروم نفت خیز

مقیم/مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز گفت: تاکنون هزار و ۶۳ میلیارد تومان در حوزه مسئولیت اجتماعی صنعت نفت هزینه شده است.

به گزارش  مقیم به نقل از مهر، عبدالحمید امامی مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز در نشست خبری با بیان اینکه اولین مؤلفه لازم برای تأسیس یک مجموعه صنعتی، توجه به بخش های محیط زیستی است که این مؤلفه به شدت در صنعت نفت مورد توجه است، گفت: در نتیجه احداث یک مجموعه صنعتی در یک منطقه شاهد افزایش اشتغالزایی به صورت مستقیم و غیرمستقیم هستیم، از سویی دیگر درآمد منطقه صنعتی به دلیل دریافت عوارض های شهرداری و سایر بخش های تجاری افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه وجود صنعت و پروژه های نفتی در یک منطقه می تواند موجب ارتقای سطح فرهنگ منطقه موردنظر شود، ادامه داد: طبیعتا با حضور نیروی انسانی تحصیلکرده در یک منطقه شاهد ارتقای سطح فرهنگی هستیم اما به هر حال هر فعالیت صنعتی عوارض و آلودگی هایی در پی دارد که تنها محدود به مسائل زیست محیطی نیست بلکه دامنه اجتماعی منطقه را نیز می تواند دربر گیرد.

به گفته این مقام مسئول، تاکنون سه همایش در زمینه مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت با حضور وزیر نفت برگزار شده است که نشان از اهمیت ویژه این مقوله برای صنعت نفت دارد، این در حالی است که طبق قانون، وزارت نفت سه درصد از درآمدهای نفتی و گازی خود را باید به بخش مسئولیت اجتماعی خود در مناطق محروم و کمتر بهره یافته از رفاه اختصاص دهد.

امامی اظهارداشت: وزارت نفت این سه درصد را طبق برنامه ریزی و اولویت بندی و در برخی موارد با کمک وزارت راه و شهرسازی، آموزش و پرورش و ... عملیاتی می کند.

مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز میزان هزینه ای که سال گذشته در مناطق محروم مورد مسئولیت صنعت نفت است را ۳۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و توضیح داد: پیش بینی می شود امسال همین مقدار و شاید کمی بیشتر در این حوزه هزینه شود.

به گفته وی، از سال ۹۵ تاکنون ۸۱۵ پروژه در بخش محرومیت زدایی در مناطق نفت خیز تعریف شده که به کل این پروژه ها ۲ هزار و ۵۱۱ میلیارد تومان بودجه تعلق گرفته که از این میزان تاکنون هزار و ۶۳ میلیارد تومان هزینه شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مناطق محروم     |     تولید نفت     |     نفت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi