کد خبر : ۵۲۶۸۶۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
استقبال از برگزاری کارگاه‌های آموزشی توسط استادان ایرانی در تونس

مقیم/ وابسته فرهنگی کشورمان در تونس با استاد خط نستعلیق تونس دیدار و گفت‌وگو کرد.

 به گزارش مقیم، به منظور بررسی برنامه‌های چهارمین دوره آموزش خط نستعلیق در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و در مراکز فرهنگی تونس، محمد اسدی‌موحد، وابسته فرهنگی کشورمان در تونس با جیلانی الغربی، استاد خط نستعلیق تونس دیدار و گفت‌وگو کرد.

جیلانی الغربی ضمن ارایه گزارشی از نتایج امتحانات سه سطح آموزش خط نستعلیق گفت: با توجه به علاقه و اهتمام فراگیران در یادگیری این هنر، تمام هنرجویان در امتحانات نمره قبولی را کسب کردند و به سطح بالاتر راه یافتند.

وی خواستار حضور اساتید ایرانی در دوره جدید کارگاه‌های آموزشی تهذیب‌، منبت‌کاری و خط شد و افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در سال گذشته توسط استادان خط ایرانی با استقبال خوبی روبرو شد.

اسدی‌موحد ضمن استقبال از پیشنهاد استاد جیلانی در برگزاری و دعوت از اساتید خط ایرانی گفت: رایزنی فرهنگی ایران در سال تحصیلی جدید نیز تلاش خواهد کرد که اساتید خط و تهذیب از ایران برای آموزش و برگزاری کارگاه آموزشی دعوت کند.

وابسته فرهنگی کشورمان در تونس افزود: اساتید اعزامی از ایران می‌توانند با حضور در دانشکده خط و فنون تونس نیز برای هنرجویان آن دانشکده، برنامه اجرا کنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     تونس     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi