کد خبر : ۵۲۶۸۶۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
کمیسیون امنیت ملی فردا لایحه «الحاق به CFT» را مجددا بررسی می‌کند

مقیم/کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، فردا بعدازظهر لایحه «الحاق دولت ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم CFT» را مجددا بررسی می‌کند.

به گزارش  مقیم به نقل از مهر، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس فردا یکشنبه ۲۸ مرداد ماه، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم را مجددا بررسی خواهند کرد.

این نشست پس از آن صورت می‌گیرد که لایحه الحاق به این کنوانسیون پس از هشدارهای کارشناسان، در جلسه علنی ۲۰ خرداد مجلس به مدت دو ماه مسکوت ماند تا نتیجه مذاکرات ایران با کشورهای اروپایی پس از خروج آمریکا از برجام مشخص شده و معلوم شود که کشورهای اروپایی چه تضمینی برای ایفای تعهدات خود و تامین حقوق ایران در قبال برجام خواهند داد؛ این مهلت دو ماهه در روز ۲۰ مرداد ماه به پایان رسیده و با توجه به تعطیلات هفته گذشته مجلس، بررسی این موضوع در کمیسیون امنیت ملی مجلس به هفته جاری موکول شده است.

اعضای کمیسیون امنیت ملی فردا همچنین به بررسی دعاوی مطروحه میان جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا در دادگاه لاهه با موضوع «خروج آمریکا از برجام و نیز مصادره دو میلیارد دلار از دارایی های جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا»، خواهند پرداخت.

در روز دوشنبه نیز محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برای پاسخ به سوالات ۲۴ نفر از نمایندگان و نیز ارائه گزارش اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر درباره رژیم حقوقی این دریا در کمیسیون امنیت ملی حضور خواهد یافت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi