کد خبر : ۵۲۶۸۵۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
فروش اوراق قرضه آمریکا توسط ژاپن و چین/بدترین کابوس واشنگتن

مقیم/آخرین داده‌های منتشر شده توسط خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد روسیه و ترکیه، تنها کشورهایی نیستند که اوراق قرضه آمریکا را کنار می‌گذارند؛ بلکه ژاپن، هم همین کار را خواهد کرد.

به گزارش  مقیم به نقل از مهر، آخرین داده‌های منتشر شده توسط خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد روسیه و ترکیه، تنها کشورهایی نیستند که اوراق قرضه آمریکا را کنار می‌گذارند؛ بلکه دومین دارنده اوراق قرضه آمریکا در جهان یعنی ژاپن هم همین کار را تکرار خواهد کرد.

در ۱۲ ماه منتهی به جون (آخرین ماهی که داده‌ها در مورد آن منتشر شده است)، توکیو ۸۲.۹ میلیارد دلار یا ۷ درصد از اوراق قرضه آمریکای خود را فروخته است. همچنین تنها در ماه جون، این کشور ۱۸.۴ میلیارد دلار از اوراق قرضه آمریکا را منتشر کرده و به فروش رسانده است.

در عین حال، میزان ذخایر اوراق قرضه ژاپن در ماه جون برابر با ۱.۰۳ تریلیون دلار بود که کمترین میزان آن از اکتبر ۲۰۱۱ تا کنون بود، با این حال این کشور همچنان دومین دارنده بزرگ اوراق قرضه آمریکا در جهان است.

چین که با ذخیره ۱.۱۷۸ تریلیون دلار بزرگترین دارنده اوراق قرضه آمریکا در جهان است در ماه جون ۴.۴ میلیارد دلار از این اوراق را فروخته است. از اکتبر ۲۰۱۱ تا کنون، سهم چین از اوراق قرضه آمریکا ۱۳۸ میلیارد دلار کاهش یافته است. این مقدار نسبتا ناچیز است؛ اما بالا رفتن مناقشات تجاری با واشنگتن ممکن است؛ چین را تشویق کند تا شروع به فروش مقادیر عظیمی از این اوراق کند. این حرکت می‌تواند برای سیستم مالی آمریکا فاجعه باشد.

نقد کردن اوراق قرضه آمریکا که یکی از امن‌ترین و پر خرید و فروش‌ترین دارایی‌ها در جهان است، اخیرا در بین دارندگان بزرگ آن به یک گرایش تبدیل شده است. روسیه امسال ۸۴ درصد از اوراق قرضه آمریکایی خود را فروخت و ذخایر باقی مانده آن در ماه جون تنها به ۱۴.۹ میلیارد دلار رسید.

با اختلافات به وجود آمده با آمریکا، ترکیه هم ۴۲ درصد از اوراق قرضه آمریکای خود را در نیمه اول امسال فروخته است و در پایان ماه جون دارایی اوراق قرضه آمریکای ترکیه را به ۲۸.۸ میلیارد دلار کاهش داده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اوراق قرضه     |     امریکا     |     ترکیه     |     روسیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi