کد خبر : ۵۲۶۸۲۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
نباید تمام ذخایر طلای کشور به سکه تبدیل شود

مقیم/عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: برای کاهش قیمت سکه، نباید تمام ذخایر طلای کشور به سکه تبدیل شود.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، منصور مرادی با اشاره به رفع ممنوعیت واردات طلای خام، اظهار داشت: در بسته جدید سیاست ارزی بانک مرکزی، واردات طلای خام به کشور آزاد شد و این تصمیم بر کاهش قیمت در بازار تاثیر مستقیمی خواهد داشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: واردکنندگان طلای خام با تبدیل این طلا به منسوجات دیگر می توانند میزان عرضه در بازار را افزایش دهند بنابراین به نیاز متقاضیان پاسخ مثبت داده و از نوسان قیمت در بازار کاسته می شود.

نماینده مردم مریوان در مجلس دهم شورای مجلس در خصوص میزان کاهش قیمت ها توضیح داد: کاهش قیمت طلا در کشور به دنبال واردات آن بستگی به حجم واردات است، هر چه بتوانیم ازاین فرصت استفاده کنیم می تواند بر کاهش قیمت ها اثر گذار باشد.

وی در باره ضرب سکه با طلاهای وارداتی، گفت: تجربه کشور در زمینه ضرب سکه و توزیع آن در بازار، مثبت و نتیجه بخش نبود است، بنابراین تبدیل طلای وارداتی به سکه اقدام درستی نخواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکیدکرد: تضمینی وجود ندارد که با افزایش ضرب سکه قیمت آن کاهش پیدا کند، بنابراین نباید تمام ذخایر طلای کشور به سکه تبدیل شود.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : منصور مرادی     |     کمیسیون برنامه و بودجه     |     سکه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi