کد خبر : ۵۲۶۷۸۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
گسترش همکاری های ایران و ارمنستان در زمینه نانو

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان با وزیر علوم و آموزش این کشور دیدار و بر وضرورت گسترش همکاری های علمی تاکید کرد.

 به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، سیدکاظم سجادی در دیدار با آرائیک هاروتونیان در ایروان اعلام کرد که همکاری های دو کشور در حوزه علمی و دانشگاهی طی سه سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است.
سفیر ایران افزود: اما در برخی حوزه ها نظیر فناوری های جدید و نانو قدم های جدی برداشته نشده، حال آنکه ایران چهارمین کشور در رتبه بندی جهانی نانو فناوری قرار دارد و پیشرفت های عظیمی در این حوزه داشته است.
سجادی ادامه داد: در صورت آمادگی طرف ارمنی، ایرانی ها می توانند در مدارس، دانشگاهها و آزمایشگاههای ارمنستان به انتقال یا تدریس این فناوری ها بپردازند.
وی در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت اجرایی کردن یادداشت تفاهم امضا شده بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و وزارت علوم و آموزش ارمنستان و همچنین سند پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور، از هاروتونیان دعوت کرد به تهران سفر کند تا زمینه های اجرایی شدن تفاهم های صورت گرفته را با طرف های ایرانی مورد بررسی قرار دهد. 
آرائیک هاروتونیان نیز ضمن استقبال از این سفر زمینه های همکاری دو کشور را متنوع و گسترده دانست و افزود: وقوع انقلاب عشق و محبت در آوریل 2018 در ارمنستان باعث افزایش سرعت کمی و کیفی همکاری های تهران و ایروان خواهد شد. مطمئن هستیم در آینده نزدیک شاهد پیشرفت چشمگیر مناسبات علمی و دانشگاهی خواهیم بود. 
وی در ادامه مردم و دولت ایران را دوستان همیشگی و قابل اعتمادی خواند که در سختی ها و ناخوشی ها به کمک ارمنستان آمده اند.
ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     ارمنستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi