کد خبر : ۵۲۶۷۸۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
گسترش روابط تجاری ایران و اوکراین

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در کی یف، با سرپرست وزارت سیاست گذاری کشاورزی و مواد غذایی اوکراین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، 'ماکسیم مارتینیوک' در دیدار با 'محمد بهشتی منفرد' در ساختمان وزارت سیاستگذاری کشاورزی اوکراین در کی یف، ضمن تشکر از فعالیت های سفیر کشورمان برای توسعه مناسبات دو کشور اظهار داشت: 'اوکراین نه تنها به ایران به عنوان شریک جدی بلکه به عنوان یک کشور مهم در منطقه نگاه می کند'. 
وی گفت: با توجه به ظرفیت های کنونی، تعاملات تجاری دو کشور می تواند به بیش از سه برابر میزان کنونی افزایش یابد و کی یف در این چارچوب حرکت می کند. 
سفیر کشورمان نیز با ارایه گزارشی از روابط دوجانبه در عرصه های مختلف از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تشکیل کارگروه مشترک همکاری های کشاورزی، امضای یادداشت تفاهم های همکاری در این حوزه، حفظ نباتات و قرنطینه، بهداشت دام، دامپزشکی و ایجاد کمیته مشترک سرمایه گذاری خبر داد. 
در این دیدار همچنین درباره برگزاری اجلاس آتی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی میان دو کشور در تهران، قوانین و مقررات سرمایه گذاری و مالکیت خصوصی و تسهیل مراودات تجاری بحث و تبادل نظر شد. 
اوکراین پس از روسیه بزرگترین کشور اروپایی از نظر مساحت است که بیش از 40 میلیون جمعیت دارد، از شمال با بلاروس، از شرق با روسیه و از غرب با کشورهای مولداوی، رومانی، مجارستان، اسلواکی و لهستان هم مرز است. 
این کشور از سال 2014 پس از تغییرات نظام سیاسی و به دلیل مناقشه برسر شبه جزیره کریمه، روابط سیاسی پر تنشی با روسیه دارد و بیش از هر زمانی به غرب نزدیک شده و علاوه بر تلاش برای عضویت در اتحادیه اروپا، هر روز بر عمق روابط خود با آمریکا می افزاید. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     اوکراین     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi