کد خبر : ۵۲۶۷۸۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
اتمام مسابقات بین‌المللی «جام دریا ۲۰۱۸» در باکو

مقیم/ با حضور رایزن فرهنگی ایران در باکو،مسابقات بین‌المللی «جام دریا ۲۰۱۸» در محل پایگاه نیروی دریایی جمهوری آذربایجان با پیام صلح و دوستی به پایان رسید.

 به گزارش مقیم، مسابقات بین‌المللی «جام دریا 2018» با حضور اصغر فارسی، رایزن فرهنگی ایران در باکو، مقامات ارشد وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، نمایندگان دیپلماتیک کشورهای حاضر در این رقابت‌هاي بین‌المللی و نمایندگان برخی کشورها به عنوان ناظر، در محل پایگاه نیروی دریایی جمهوری آذربایجان، با پیام صلح و دوستی به پایان رسید.

در این رقابت‌ها که به مدت 10 روز برگزار شد، نزدیک به 300 تن از پرسنل نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران، روسیه، قزاقستان و جمهوري آذربایجان در شش رشته به رقابت پرداختند و در پایان تیم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از روسیه و قزاقستان به همراه جمهوری آذربایجان به مقام سوم نايل شد.

ناخدا یکم عرشه آریا شفقت، فرمانده ناوگروه اعزامی جمهوری اسلامی ایران به این مسابقات گفت: این مسابقات با هدف ارتقاي صلح و امنیت و پایداری و ایجاد دوستی بین کشورهای حاشیه دریای خزر برگزار می‌شود.

همچنين ژنرال عثمان‌اف، معاون ستاد کل ارتش جمهوری آذربایجان نیز با بيان سخنانی با اشاره به مهم‌ترین نتایج حاصل از این رقابت‌ها، گفت: تقویت صلح، دوستی و برادری در منطقه، توسعه همکاری‌ها و انتقال تجربیات مهم‌ترین نتایج کسب شده در این مسابقات بود.

مسابقات «جام دریا 2018» در قالب رقابت‌های بین‌المللی نظامی 2018 در جمهوری آذربایجان برگزار شد و همزمان با این کشور، شش کشور دیگر شامل جمهوری اسلامی ایران، روسیه، چین، ارمنستان، قزاقستان و بلاروس هم میزبان نیروهای شرکت‌کننده در دیگر رشته‌های این مسابقات هستند.

اين خبر مي‌افزايد، اعضای ناوگروه اعزامی کشورمان به این مسابقات با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در باکو با حضور در فضای معنوی نماز ظهر جمعه و سخنرانی با موضوع «نقش قرآن در سعادت دنیوی و اخروی انسان‌ها» در محل حسینیه ایرانیان حضور یافتند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     ایران     |     سوریه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi