کد خبر : ۵۲۶۷۵۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر هیچگاه مطرح نبوده است

مقیم/رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: برخلاف آنچه رسانه‌های خارجی و معاند اعلام کرده‌اند، هیچ وقت بحث ۵۰ درصد سهم ایران از دریای خزر مطرح نبوده است.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: دو بحث مهم امروز در هیات دولت داشتیم که یکی موضوع سفر رئیس‌جمهور به قزاقستان و کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر بود. بر خلاف اینکه همان شب امضای اسناد، رسانه های خارجی و معاند حرف هایی را مطرح کردند که متاسفانه در داخل هم انعکاس داشت، هیچ وقت بحث ۵۰ درصد سهم از دریای خزر مطرح نبود و زمانی که این بحث مطرح می شود یعنی یک طرف موضوع ایران و طرف دیگر روسیه قرار دارد.

وی افزود: در حال حاضر روسیه بر سر ۱۷ درصد با جمهوری آذربایجان و قزاقستان توافق کرده اما آنچه امروز اهمیت دارد این است که ما در این سفر بحث نظامی بودن دریای خزر، کشتیرانی، شیلات و امنیت منطقه را مشخص کردیم.

واعظی ادامه داد: محور دوم در جلسه امروز در رابطه با شرایط سیاسی کشور بود که وزیر کشور گزارش خوبی ارائه کرد و در جمع بندی رئیس جمهور تاکید کرد که باید همواره مسئله ارزاق و نیازمندی های مردم را مورد توجه قرار دهیم و وزارت صنعت، معدن و تجارت مامور شد نظارت بیشتری بر قیمت ها داشته باشد تا فشار به مردم وارد نشود. قرار بر این است که در جلسات بعدی در خصوص موضوعاتی که مورد نارضایتی اقشار ضعیف است، برنامه ریزی لازم را انجام دهیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در خصوص تغییرات کابینه ادامه داد: سیاست دولت و رئیس‌جمهور این است که تغییر را برای تغییر نمی‌خواهیم، بلکه تغییر را برای اصلاح می‌خواهیم. اگر نیروهایی باشند که با انگیزه بیشتر حضور داشته باشند، قطعا رئیس جمهور در خصوص آن تصمیم خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه حتما برای دولت سخنگو انتخاب خواهد شد، گفت: فردی که مد نظر بود به دلیل مشغله فراوان انتخاب نشد و فرد دیگری مد نظر است. ضمن اینکه رئیس جمهور تاکید کرده است تا زمانی که سخنگوی دولت انتخاب می‌شود همه اعضای دولت باید ارتباط بیشتری با رسانه ها داشته باشند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی پیرامون جزئیات نامه قالیباف به او، تاکید کرد: بنده هیچ نامه ای از قالیباف دریافت نکرده ام.

واعظی در پاسخ به سوالی پیرامون نامفهوم بودن اخبار جلسات سران قوا، گفت: ممکن است جلسه ای به درازا بکشد و همه مفاد آن مورد جمع بندی قرار نگیرد. از طرفی جمع بندی دیدار سران سه قوه خدمت مقام معظم رهبری ارائه می شود و پس از تایید ایشان منتشر خواهد شد. ما مردم را در جریان کلیات موضوع قرار می دهیم و وقتی تایید شد، بصورت ریزتر جزئیات گفته می شود.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون کمپین فرزندت کجاست و اینکه آیا در آن شرکت خواهد کرد، اظهار داشت: اگر وارد این مساله شویم، تمامی نخواهد داشت. ما باید اصل را بر این بگذاریم که همه مردم و مسئولین درست عمل می کنند و درست زندگی می کنند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. مسئولیت همه ما این است که به مردم خدمت کنیم و هرچه از حاشیه ها کنار بکشیم به نفع ما خواهد بود.

واعظی در پایان گفت: اینکه امروز بگویند فرزندت کجاست، فردا بگویند چقدر حقوق می گیری، پس فردا بگویند چه می پوشید و روزهای جمعه و شنبه چکار می کنی ما را وارد حاشیه خواهد کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جلسه هیات دولت     |     محمود واعظی     |     سخنگوی دولت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi