کد خبر : ۵۲۶۷۴۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
از رایزني فرهنگی ایران در نیجریه تقدیر شد

مقیم/ از سوی مقامات نیجریه از رایزني‌هاي فرهنگی برتر و فعال در اين كشور از جمله رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، تقدیر شدند.

 به گزارش مقیم، با برگزاري مراسمی در هتل شرایتون ابوجا (پايتخت نيجريه) كه با حضور اوتونبا اولوشوگون، مدیرکل شورای فرهنگ و هنر فدرال نیجریه و نيز دیپلمات‌ها و رایزنان فرهنگی مقیم نیجریه برگزار شد، از رایزني‌هاي فرهنگی برتر و فعال از جمله رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نیجریه تقدیر به عمل آمد.

اولوشوگون ضمن تقدیر از فعالیت نمایندگان فرهنگی و سفارتخانه‌های مقیم ابوجا در جهت تلاش وافر خود برای معرفی ارزش‌های فرهنگی ملل خود و تعامل سازنده با بخش فرهنگ و هنر دولت فدرال نیجریه، از پنج رایزنی فرهنگی برتر از جمله رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، تقدیر كرد.

همکاری نزدیک و متقابل با شورای ملی فرهنگ و هنر نیجریه از جمله مشارکت در اجرای کارگاه و نمایشگاه نقاشی‌خط، اجرای گروه موسیقی «مضراب»، اجرای نمایشگاه فرهنگی و صنایع دستی و مشارکت فعال در رویدادهای مختلف فرهنگی نیجریه، از جمله مواردی است که مدیرکل شورای ملی فرهنگ و هنر نیجریه به عنوان بخشی از فعالیت‌های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به آن اشاره كرد و در ادامه سخنانش از فرهنگ غنی و با سابقه درخشان کشورمان به نيكي ياد کرد.

مدیرکل شورای ملی فرهنگ و هنر نیجریه همچنین از رايزني فرهنگی کشورمان براي شرکت در نمایشگاه فرهنگ و هنر ملل که پاييز امسال با شرکت کشورهای مختلف در ابوجا برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آورد.

در این مراسم همچنین سفیر کشور کامرون به عنوان مقدم ‌السفرا ضمن اشاره به تنوع فرهنگی و قومی در نیجریه که این کشور را از بسیاری از کشورهای منطقه متمایز کرده است، زبان فرهنگ را مؤثرترین زبان برای نزدیکی ملت‌ها و زدودن اختلافات دانست و سپاس خود از رایزنان فرهنگی کشورهای شرکت‌کننده براي ارتقای دانش مردم نیجریه نسبت به ارزش‌های فرهنگی کشورهای خود را بيان کرد.

گفتني است؛ در حال حاضر سید محمود عظیمی‌نصرآبادی، رایزن فرهنگی جمهوري اسلامي ايران در نیجریه است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     نیجریه     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi