کد خبر : ۵۲۶۷۴۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل در ژنو آغاز به‌ کار کرد

مقیم/سفیر و نماینده دائم جدید ایران در دفتر سازمان ملل در ژنو ضمن تقدیم استوارنامه خود به مدیرکل دفتر سازمان ملل در ژنو، کار خود را رسما آغاز کرد.

به گزارش  مقیم ، اسماعیل بقایی هامانه سفیر و نماینده دائم جدید جمهوری اسلامی ایران در ژنو، ضمن دیدار با «مایکل مولر» مدیرکل دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، ضمن تقدیم استوارنامه کار خود را رسما آغاز کرد.

در مراسمی که به این منظور در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو برگزار شد، مایکل مولر ضمن خوشامدگویی به سفیر جدید کشورمان پیرامون برخی اولویت‌های کاری خود از جمله در زمینه ارتقای چندجانبه گرایی، توسعه فرهنگ گفت‌وگو و مصالحه و پیشبرد ابتکار مربوط به رفع موانع جنسیتی و تحقق فرصت‌های برابر برای زنان توضیحاتی ارائه کرد.

سفیر جدید کشورمان نیز ضمن ابراز خرسندی از آغاز ماموریت خود در ژنو تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در عمل، اعتقاد راسخ و پایبندی خود به اصول و اهداف منشور ملل متحد، چندجانبه گرایی، همکاری بین‌المللی و توسل به گفت‌وگو برای حل مسائل بین‌المللی را نشان داده است و بر همین اساس نیز برای حل مسئله هسته‌ای که به دلیل برخی سوء نیت‌ها باعث بروز یک بحران غیر ضروری در سطح بین‌المللی شده بود، از طریق گفت‌وگوهای چندجانبه وارد عمل شد و پس از نهایی شدن آن نیز صادقانه به اجرای تعهدات خود پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: با این حال برخی از طرف‌های مذاکره نه تنها از همان ابتدا به شیوه‌های گوناگون از ایفای تعهدات خود طفره رفتند بلکه با بی مسئولیتی فاحش، اقدام به نقض صریح یک قطعنامه مورد اجماع سازمان ملل کردند که موظفیم در مقابل این رویه بایستیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اسماعیل بقایی هامانه     |     سفیر جدید     |     سازمان ملل     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi