کد خبر : ۵۲۶۵۱۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
افزایش صادرات ایران به کنیا

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری کنیا با استاندار فارس در شیراز دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش مقیم، هادی فرج وند، پنجشنبه در دیدار با استاندار فارس در شیراز افزود: از آنجا که نخستین گام برای گسترش همکاری ها و تحکیم روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و کنیا ایجاد شناخت مناسب میان فعالان اقتصادی 2 کشور است، سال 96 برگزاری نمایشگاه اختصاصی محصولات ایران در کشور کنیا با حضور شرکت های خصوصی ایرانی در دستور کار قرار گرفت که مورد استقبال نیز واقع شد.
او ادامه داد: باید بکوشم تا شرکت های کوچک و متوسط را ترغیب و تشویق به حضور در کشور کنیا کنیم و حمایت ها و پشتیبانی های لازم در این زمینه می تواند تحقق این مهم را شتاب بخشد.
وی، با اشاره به اینکه کشور کنیا عمده نیازهای صنعتی و مهندسی خود را از دیگر کشورها وارد می کند، اظهار داشت: هم اینک برخی شرکت های مهندسی ایرانی هم در حال اجرای طرح های عمرانی در این کشور هستند و امیدواریم با حضور قابل قبول سایر شرکت های ایران، حجم صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران به این کشور نیز افزایش یابد.
استاندار فارس نیز، با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های این استان در حوزهای مختلف کشاورزی، صنعتی، گردشگری و پزشکی گفت: این ظرفیت ها زمینه را برای توسعه روابط فارس با کشور کنیا فراهم کرده و این آمادگی هم در این استان وجود دارد.
اسماعیل تبادار افزود: اگر تعداد زیادی از شرکت های ایرانی در دیگر کشورها حضور فعال اقتصادی و تجاری داشته باشند، امکان ایجاد تزلزل در روابط با ایران به آسانی میسر نخواهد بود.
وی ادامه داد: گسترش روابط تجاری و اقتصادی میان کشورها موجب می شود ارتباطات آنها در حوزه های مختلف نیز تعمیق یابد و مستحکم تر شود.
استاندار فارس، با اشاره به ظرفیت های ویژه این استان در زمینه های مختلف گردشگری مذهبی، طبیعی، تاریخی و فرهنگی افزود: افزون بر این فارس در زمینه صنعتی نیز دارای توانمندی های بسیار بالایی است و می تواند در زمینه های فنی و مهندسی خدمات قابل توجهی به دیگر کشورها صادر کند.
تبادار، یکی از ظرفیت ها و توانمندی های فارس را مربوط به حوزه پزشکی و درمانی دانست و گفت: این استان در زمینه های پیوند حلزون گوش، پیوند کبد، درمان سرطان، درمان سوختگی و چشم پزشکی دارای بالاترین توانمندی ها در سطح کشور است و می تواند این خدمات را به مراجعان از دیگر کشورها نیز ارایه دهد.
کشور کنیا به مرکزیت نایروبی در شرق قاره آفریقا واقع شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کنیا     |     صادرات     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi