کد خبر : ۵۲۶۵۰۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
روابط ایران و جمهوری آذربایجان رو به توسعه است

مقیم/وزیر راه و شهرسازی گفت : روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بسیار صمیمانه بوده و همچنان روندی رو به توسعه دارد .

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، عباس آخوندی روز پنجشنبه در بازدید از پایانه و گمرک بیله سوار مغان افزود: مناسبات اقتصادی تهران و باکو با توجه به علائق مشترک در حال گسترش بوده و مرزهای 2 کشور نیز فعال و اغلب شبانه روزی هستند.
وی بیان کرد: پارسال تنها از طریق پایانه مرزی بیله سوار مغان یک میلیون و 50 هزار نفر ازاتباع جمهوری آذربایجان به ایران سفر کردند و پیش بینی می شود این تعداد امسال افزایش خواهد یافت.
به گفته وی، هم اکنون روزانه بطور متوسط بالای 6 هزار نفر از اتباع جمهوری آذربایجان از این پایانه وارد خاک ایران شده و 176 دستگاه کامیون باربری نیز بین 2 کشور تردد می کنند.
آخوندی بیان کرد: با توجه به گسترش مراودات بین دو کشور ، فعالیت پایانه و گمرک بیله سوار مغان شبانه روزی شده و تکمیل وتوسعه جاده های ترانزیتی این شهرستان در اولویت برنامه های توسعه ای وزارت راه و شهرسازی قرار دارد. 
وزیر راه و شهرسازی وضعیت راه های شهرستان بیله سوار مغان را رضایت بخش ندانسته و افزود: در این شهرستان مرزی که گمرگ به عنوان رکن حیات اقتصادی آن محسوب می‌شود وجود جاده های مناسب از اهمیت بیشتری برخوردار است. 
آخوندی اضافه کرد: توجه به این نکته ضروری است که نبود زیرساخت‌های لازم برای امور ترانزیتی می‌تواند به مرور زمان بر این ظرفیت اقتصادی تاثیر منفی گذاشته و آن را با مشکلات بسیار مواجه سازد. 
وی اضافه کرد: از دست دادن ظرفیت تجاری بیله‌سوار بدون‌شک اقتصاد استان را تحت تاثیر منفی قرار داده و سرمایه‌گذاران را به جای ترغیب برای سرمایه‌گذاری در استان، فراری خواهد داد.
او تاکید کرد که با توجه به قابلیت های شهرستان بیله سوار در حوزه ترانزیت ، کشاورزی و تردد وسایط نقلیه اعتبارات مورد نیاز برای ایجاد و گسترش جاده های ترانزیتی تامین و مشکلات موجود حل خواهد شد
به گزارش ایرنا ، وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان اردبیل از پایانه مرزی بیله سوار، فاز دوم محوطه پایانه مرزی بیله سوار، جاده بیله سوار به گوگ تپه و بیله سوار به انجیرلو ، جاده پارس آباد- سربند و بیمارستان آماده افتتاح شهدای پارس آباد مغان بازدید کرد.
عباس آخوندی پس از بازدید از این 2 شهرستان عازم استان آذربایجان شرقی شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : وزیر راه وشهرسازی     |     ایران و آذربایجان     |     عباس آخوندی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi