کد خبر : ۵۲۶۴۰۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷
ونزوئلا باید در خط تولید قرار بگیرد

مقیم/ سفیراسبق ایران در ونزوئلا گفت: مردم ونزوئلا عادت به تولید ندارند ،این در حالی است که دولت این کشور برای حل بخش اعظمی از مشکلات این کشور، باید در خط تولید قرار بگیرد .

به گزارش مقیم و به نقل از رادیو گفتگو،  احمد سبحانی، با اشاره به وقوع انقلاب بولیواری در ونزوئلا با روی کار آمدن «هوگو چاوز» و ادامه این مسیر توسط «نیکلاس مادورو» رییس‌جمهور کنونی ونزوئلا افزود :مخالفان این نهضت تا امروز نتوانسته اند از راههای دیپلماتیک به اهداف خود علیه این نهضت دست پیدا کنند و در این راستا به راههایی چون ترور و یا کودتا متوسل شده اند .

این دیپلمات پیشین کشورمان، با بیان این که پس از ترور بیولوژیک چاوز ، مادورو مسوولیت ریاست جمهوری ونزوئلا را برعهده گرفت و مسیر نهضت بولیواری را ادامه داد، گفت: حمله تروریستی اخیر علیه رییس جمهور ونزوئلا توسط مخالفان که از سوی برخی از کشورهای آن منطقه نیز حمایت شوند ، رخ داده است .

وی به برخی از مشکلات اقتصادی در داخل این کشور آمریکای لاتین اشاره کرد وافزود : ونزوئلا سرشار از منابع نفتی،آب شیرین و معادنی چون الماس است ولی متاسفانه. در حال حاضر با مشکلاتی چون تورم افسارگسیخته روبرو است در وقوع این مشکلات مسائل مختلفی دخیل است که در این ارتباط می توان به برخی از اشتباهات مدیریتی دولت مستقر اشاره کرد.

این دیپلمات پیشین کشورمان ادامه داد :این کشور علی رغم منابع متعدد و پتانسیل خوبی که از آن برخوردار است همواره به فروش نفت وابسته بوده و کاهش قیمت نفت باعث وارد شدن خسارات های زیادی به اقتصاد این کشور شده است .

سبحانی خاطر نشان کرد: مردم ونزوئلا عادت به تولید ندارند ،این در حالی است که دولت این کشور برای حل بخش اعظمی از مشکلات این کشور، باید در خط تولید قرار بگیرد .

سفیر اسبق ایران در ونزوئلا با بیان این که برخی از عوامل خارجی تلاش دارند که بحران در این کشور را زنده نگه دارند و دشمان خارجی در افزایش تورم در این کشور موثر بوده اند، اضافه کرد :نرخ ارز در ونزوئلا تعیین نمی شود بلکه در کشور همسایه آن یعنی کلمبیا تعیین می شود .

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سفیر جمهوری اسلامی ایران     |     سفیر     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi