کد خبر : ۵۲۶۳۹۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷
دشمنان ایران، تلاش می‌کنند آثار روانیِ باور تحریم را دامن بزنند

مقیم/دستیار ویژه رئیس و مدیرکل بین‌الملل مجلس در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه‌ها و جراید هند، گفت: دشمنان ایران بیش از اصل تحریم، تلاش می‌کنند آثار روانی «باور تحریم» را در افکار عمومی دامن بزنند

به گزارش  مقیم به نقل از مهر، جمعی از  اصحاب رسانه و جراید هند امروز ( سه‌شنبه 16 مرداد) با امیرعبداللهیان دیدار و گفت وگو کردند.

دستیار ویژه رئیس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در این دیدار با بیان اینکه روابط دو ملت ایران و هند دارای پیوندهای تاریخی و فرهنگی می‌باشد، گفت: هند در سیاست‌ خارجی جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و با توجه به سطح مناسب همکاری‌های سیاسی فی‌مابین، ضروری است برای تقویت روابط پارلمانی، اقتصادی - گردشگری دو کشور بیش از گذشته تلاش نمود.

وی با اشاره به برخی موضوعات راهبردی فی‌مابین در رابطه با شروع دور جدید تحریم‌های آمریکا و اقدامات جمهوری اسلامی ایران دراین باره، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ما به علت سیاست‌های خصمانه آمریکا همواره مورد تحریم بوده است، تحریم پدیده جدیدی برای جمهوری اسلامی ایران نیست. دشمنان جمهوری اسلامی ایران بیش از اصل تحریم، تلاش می‌کنند آثار روانی «باور تحریم» را در افکار عمومی دامن بزنند. جمهوری اسلامی ایران قادر است به حول و قوه الهی این مرحله را به خوبی مدیریت کرده و پشت سر بگذارد.

وی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران و هند در خصوص مسائل مهم منطقه از جمله افغانستان و مبارزه با تروریسم دارای رویکرد مشترک می‌باشند.

امیرعبداللهیان در پایان جایگاه و نقش مجلس شورای اسلامی در ساختار سیاسی کشورمان را تبیین کرد.

وی همچنین با اشاره به نقش فعال هند در پارلمان‌های آسیایی و مجامع بین‌المللی پارلمانی بر تقویت همکاری‌های پارلمانی دو کشور تاکید کرد.

اصحاب رسانه و جراید هند نیز ضمن بیان دیدگاه‌های خود، بر اهمیت مراودات فرهنگی، تجاری و گردشگری دو کشور تاکید کردند و سوالاتی درخصوص جایگاه و نقش  پارلمان در جمهوری اسلامی ایران، روابط سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و هند و واکنش جمهوری اسلامی ایران به اجرای دور اول تحریمهای آمریکا و ... عنوان کردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : هندی     |     حسین امیرعبداللهیان     |     خبرنگار     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi