کد خبر : ۵۲۶۳۸۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷
آمریکا به دنبال تحریم ۳۵۰ میلیون دلاری اندونزی است

مقیم/آمریکا از سازمان جهانی تجارت درخواست کرده است به این کشور اجازه دهد تا به علت خسارت ۳۵۰ میلیون دلاری‌ای که اندونزی به شرکت‌های آمریکایی وارد کرده است، این کشور را تحریم کند.

به گزارش  مقیم به نقل از مهر، ایالات‌متحده از سازمان تجارت جهانی درخواست کرده است به این کشور اجازه دهد تا پس از پیروزی در پرونده شکایت خود از اندونزی به علت خسارت ۳۵۰ میلیون دلاری‌ای که این کشور به شرکت‌های آمریکایی وارد کرده است، اندونزی را تحریم کند.

ایالات‌متحده و نیوزلند، هر دو در پرونده‌های شکایت خود بر علیه قوانین تجاری اندونزی که محدودیت‌هایی برای واردات مواد غذایی، محصولات باغی و دامی، شامل سیب، انگور، سیب‌زمینی، پیاز، گل، آب میوه، میوه خشک، گوشت و مرغ، ایجاد کرده بود، برنده شدند.

در درخواستی که توسط سازمان تجارت جهانی منتشر شده است، آمریکا گفته است که اندونزی به رای این سازمان التزام ندارد و بنابراین واشنگتن به دنبال آن است که تحریم‌های سالانه‌ای را بر ضد این کشور وضع کند تا ضرر شرکت‌های آمریکایی جبران شود.

در ادامه این درخواست آمده است: بر اساس تحلیل‌های اولیه از داده‌های موجود برای محصولات مشخص شده، موقتا تخمین زده می‌شود سطح این ضرر در سال ۲۰۱۷ تا ۳۵۰ میلیون دلار  باشد.

«از آنجایی که اقتصاد اندونزی در حال رشد است، ایالات‌متحده این رقم را سالانه به روز رسانی خواهد کرد.»

هنوز هیچ نشانه‌ای از این‌که نیوزلند هم بخواهد تحریم‌های مشابهی بر علیه اندونزی وضع کند، مشاهده نشده است. گفته می‌شود در سال گذشته محدودیت‌های تجاری اندونزی، به بخش گوشت نیوزلند ۶۷۳ میلیون دلار ضرر زده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : صادرات و واردات     |     نیوزلند     |     اندونزی     |     تحریم اقتصادی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi