کد خبر : ۵۱۳۲۸۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷
۲ هزار قطب بوم گردی در کشور ایجاد می شود

مقیم/معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ۲ هزار قطب بوم گردی با ۱۶ هزار فرصت شغلی در مناطق مختلف کشور ایجاد می شود.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان روز پنجشنبه افزود: تاکنون از این تعداد 600 منطقه ایجاد شده و مابقی نیز در حال اجرایی شدن است.
وی اضافه کرد: روستائیان می توانند با صرف اندک هزینه منازل خود را به محل اقامت گردشگران تبدیل کنند و دولت نیز در قالب طرح اشتغال روستایی و با ارائه تسهیلات 6 درصدی از آنها حمایت می کند.
مونسان ادامه داد: دولت از سرمایه گذاران بخش گردشگری حمایت کرده و برای طرح های گردشگری از محل صندوق توسعه ملی نیز تسهیلات 14 درصدی بدون سقف و محدودیت پرداخت می کند.
رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به آثار تاریخی موجود در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: اعتبار لازم برای حفظ و مرمت آثار تاریخی استان از جمله شهر یئری، بازار اردبیل و بقعه کلخوران از محل اعتبارات سازمان و پایگاه جهانی تامین می شود.
وی ادامه داد: به پیشنهاد استاندار اردبیل در 2 سال آینده این استان به عنوان پایلوت گردشگری در شمال غرب کشور مطرح می شود .
مونسان افزود: ایجاد نمایشگاه و فروشگاه های دایمی عرضه تولیدات صنایع دستی در اردبیل طرح خوبی است که سازمان میراث فرهنگی کشور 50 میلیارد ریال برای این امر اختصاص داده است.
رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای انجام یک سفر 2 روز چهارشنبه وارد اردبیل شد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بوم گردی     |     میراث فرهنگی     |     اردبیل     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi