کد خبر : ۵۰۵۲۶۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
بازدید بازرسان آژانس از دانشگاهها مصوبه شورای عالی امنیت ملی است

مقیم/وزیر علوم گفت: بازدید بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از یکی از دانشگاه ها، بر اساس تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده و همه سازمان ها باید از این تصمیمات تبعیت کنند.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، منصور غلامی وزیر علوم صبح امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، تلویحا بازدید آژانس بین المللی انرژی اتمی از یکی از دانشگاه ها را تایید کرد و اظهار داشت: این تصمیمات بر اساس تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده و همه سازمان ها باید از این تصمیمات تبعیت کنند.

وی افزود: موضوع دانشگاه مربوطه با هماهنگی وزارت علوم نبوده است و دانشگاه مربوطه گزارشی هم به ما نداده است.

غلامی همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون احکام دانشجویان بازداشتی و پیگیری وزارت علوم خاطرنشان کرد: کمیته‌ای در وزارت علوم تشکیل شده که همکارانمان از طریق دانشگاه ها و ستاد این موضوع را پیگیری می‌کنند و صحبت هایی هم شده و خود من هم رایزنی‌هایی انجام دادم و امیدوارم که مسئولان امر با نگاه محبت آمیزتری به موضوع توجه کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نامه هایی که به رئیس جمهور درباره بازداشت دانشجویان نوشته نیز اظهار داشت: در این نامه ها درخواستمان این بوده تا همه کسانی که می توانند تاثیر بگذارند از جمله خود رئیس جمهور، وارد این موضوع بشوند تا ان‌شاءالله شرایطی که دانشجویان در آن قرار گرفته اند برطرف شود. خواهشمان از قوه قضاییه این است که در برخوردهایی که ما می بینیم تعدیل کنند.

وی در پاسخ به سوالی دیگر درباره ارزیابی اعتبار مدارک کسانی که در خارج از کشور تحصیل کردند، گفت: اگر قبل از رفتن به خارج از کشور برای تحصیل به وزارت علوم مراجعه کنند و لیست دانشگاه های معتبر را بگیرند قطعا با مشکلی مواجه نخواهند شد. گاهی بدون توجه به این موضوع، افراد از طریق تبلیغاتی که بعضی از نهادها و موسساتی که برای همین منظور دارند و بدون مجوز خاصی فعالیت‌ می‌کنند، می روند و بعدا گرفتار عواقبش می‌شوند.

وزیر علوم در پایان گفت: اگر کسی از این موسسات شکایت کند قابل رسیدگی است اما ما بخش خاصی نداریم که خود این موضوع را پیگیری کند.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : منصور غلامی     |     وزارت علوم تحقیقات و فناوری     |     دولت دوازدهم     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi