کد خبر : ۵۰۵۲۵۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
برگزاری همایش تجاری ایران و ترکیه با حضور سفیر ایران

مقیم/ با حضور سفیر ایران، رایزن بازرگانی کشورمان در ترکیه و همچنین تعداد زیادی از تجار ایرانی و ترکیه‌ای، همایش فعالان اقتصادی و بازرگانان اتاق بازرگانی و صنایع ازمیر برگزار شد.

  به گزارش مقیم و به نقل از برنا، معاون رئیس هیات مدیره اتاق بازرگانی و صنایع ازمیر از همکاری 160 شرکت با ایران خبر داد و گفت: میز کشوری ایران به منظور هدایت همکاری های میان دو کشور در استانداری ازمیر ایجاد شده و تا کنون هیاتهایی از مناطق مختلف ایران در زمینه زیتون و روغن آن، نساجی، مبلمان و پلاستیک با ازمیر مذاکره داشته اند. همچنین در بخش گردشگری نیز انتظار می‌رود تعداد گردشگران ایرانی در ترکیه در سال 2018 به 3 میلیون نفر برسد.  

در ادامه این همایش، سفیر ایران در ترکیه ضمن اشاره به اشتراکات میان ایران و ترکیه و روابط تجاری میان دو کشور، اظهار کرد: ظرفیتهای بالای همکاری ها در بخش های گردشگری، انرژی، جذب سرمایه گذاری خارجی، افزایش تعامل میان بخش های خصوصی، همکاری های چند جانبه، اجلاس کمیسیون مشترک و همکاری های منطقه ای وجود دارد و می‌توان در آیندۀ نزدیک افزایش حجم مبادلات تجاری میان دوکشور را 3 برابر یا 30 میلیارد دلار پیش‌بینی کرد.

جلسه معارفه سید حافظ موسوی، رایزن بازرگانی جدید ایران در ترکیه با رئیس و اعضای هیات مدیره انجمن صنعت گران و تجار ایران و ترکیه با حضور سر کنسول کشورمان در استانبول، کارشناس اقتصادی سفارت و مدیر عامل بانک ملت شعبه استانبول برگزار شد.

در پایان، پس از جلسه پرسش و پاسخ، ضمن تأکید اعضا بر تداوم جلسات و ارتباط با رایزن بازرگانی، مقرر گردید که گزارش کتبی از مشکلات فعالان اقتصادی و تجار ایرانی توسط انجمن صنعت گران و تجار ایران و ترکیه تهیه و جهت پیگیری و انجام اقدامات بعدی برای رایزنی بازرگانی ارسال گردد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     ترکیه     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi