کد خبر : ۵۰۵۱۹۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷
سهام تسلا پس از توییت زشت ایلان ماسک ۲میلیارد دلار سقوط کرد

مقیم/پس از این‌که مدیرعامل شرکت تسلا، ایلان ماسک، یک غواص انگلیسی را در توییتر خود مورد توهین قرار داد، سهام تسلا، بیش از ۳.۵ درصد سقوط کرد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، پس از این‌که مدیرعامل شرکت تسلا، ایلان ماسک، یک غواص انگلیسی شرکت کننده در عملیات نجات ۱۲ کودک تایلندی که در غار گرفتار شده بودند، را در توییتر خود مورد توهین قرار داد، سهام تسلا بیش از ۳.۵ درصد سقوط کرد.

برخی از تحلیل‌گران که از رویترز خواستند نام آنها برده نشود، گفتند اظهارات ماسک آنها را نگران کرده است که این اظهار نظرها او را از تجارت اصلی تسلا، یعنی تولید خودروهای الکتریکی، منحرف کرده است. هجوم سرمایه‌گذاران به فروش سهام، ۲ میلیارد دلار از ارزش این شرکت را از بین برد.

سهام تسلا که روز جمعه در قیمت ۳۱۸.۸۷ دلار بسته شده بود، تنها ظرف چند ساعت از معاملات دوشنبه شب آمریکا، تا ۳۰۷.۲۰ دلار سقوط کرد.

ماجرا از آنجا شروع شد که هفته گذشته تیم نجات، پیشنهاد ایلان ماسک را برای استفاده از مینی‌زیردریایی تولید شده باشرکت تولید موشک او، اسپیس‌اکس، برای نجات ۱۲ کودک عضو تیم فوتبال و مربی آنها که در غاری در استان شمالی چیانگ رای گرفتار شده بودند، رد کردند.

یکی از این غواصان به گفته سی‌ان‌ان، هفته پیش گفته بود :او (ماسک) با زیردریایی‌هایش به جهنم بروند. مطلقا هیچ شانسی وجود ندارد که این زیردریایی‌ها بتوانند کار کنند. البته نحوه بیان و برخی واژگانی که او در این گفتگو بکار برده بود، بی شرمانه بود.

یکشنبه شب ماسک در توییتر خود در پاسخ به این غواص نوشت: ما ویدیویی از این‌ که مینی‌زیردریایی ما بدون هیچ مشکلی کل مسیر غار شماره ۵ را تا پایین می‌پیماید، منتشر خواهیم کرد. ببخشید کودک‌آزار عزیز، خودت این‌طور خواستی.

این توییت بعدا پاک شد.

ماسک هیچ مدرکی برای متهم کردن آقای آنسورس به پدوفیل (بیماری کودک‌آزاری) بودن، ارائه نکرده است. آنسورس می‌گوید در نظر دارد از ایلان ماسک در این رابطه شکایت کند.

آنسورس گفت: این تمام نشده است. توجیهی در کار نیست. ما فقط اینجا بودیم که ۱۲ پسر جوان را نجات دهیم. من واقعا او (ماسک) را درک نمی‌کنم. واضح است که غرور او جریحه‌دار شده است. من پس از بازگشت به لندن در این زمینه با مشاوران صحبت خواهم کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایلان ماسک     |     شرکت تسلا     |     بازار سهام     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi