کد خبر : ۵۰۵۱۴۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
آمریکا به پناهجوی ایرانی جزایر نائوری استرالیا پناهندگی داد

مقیم/ پایگاخ خبری 'رادیو نیوزیلند (آر ان زی)' روز دوشنبه گزارش داد که دولت آمریکا بعد از مدت ها بحران مهاجرتی کشورهای مسلمان در قاره استرالیا به ویژه در جزیره نائورو (منوس)، سرانجام به یک پناهجوی زن ایرانی اجازه اقامت داد.

این گزارش مقیم به نقل از ایرنا، یک وکیل نیوزلندی در امور مهاجرت اعلام کرد که این زن جوان ایران از جمله 21 پناهجوی مسلمان این جزیره بود که شب گذشته به سمت آمریکا پرواز کرد در آن کشور اسکان یابد.
وی بدون اشاره با نام این زن ایرانی، او را نخستین ایرانی توصیف کرد که ناباورانه به رغم ممنوعیت سفر اتباع 7 کشور اسلامی از جمله ایران به آمریکا، طی سال جاری از سوی اداره مهاجرت آن کشور پذیرش پناهندگی گرفت.
یک وکیل مهاجرتی اکثر پناهجوی این جزیره را مسلمان این 7 کشور مسلمان معرفی کرد که هم از سوی دولت استرالیا و هم آمریکا مشکل مهاجرتی و اقامتی دارند.
به گزارش ایرنا، دولت استرالیا از سال 2013 پناهجویانی را که با قایق به سواحل آن کشور می رسند، به اردوگاهی در جزیره نائورو یا مانوس و گینه نو در اقیانوس آرام می فرستد و از اقامت آنان در استرالیا جلوگیری می کند.
هدف از این سیاست سختگیرانه جلوگیری از هجوم قایق های پناهندگان به سواحل آن کشور است، ولی گروه های حقوق بشری و سازمان ملل متحد از شرایط بد اردوگاه ها به شدت انتقاد می کنند.
فعالان حقوق بشر تاکنون بارها و وضعیت اسفناک پناهجویان در این جزیره و نیز از مرگ سوی و بیشتر عمدی و حتی سوء استفاده های جنسی بسیاری از این پناهجویان در آن شکایت کردند و بیانیه اعتراضی صادر کردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نائورو     |     پناهجوی ایرانی     |     امریکا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi