کد خبر : ۵۰۵۱۱۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
حل و فصل مشکلات مرزی هدف اصلی سفر سرلشکر باقری به پاکستان

مقیم/ بنا به گفته معاون روابط خارجه و بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، موضوعات مرزی، مسائل دوجانبه و موضوعات جهان اسلام را از محورهای دیدارهای سرلشکر باقری با مقامات پاکستان است.

 به گزارش مقیم وبه نقل از ایرنا، سردار «قدیر نظامی» روز یکشنبه در بدو ورود سرلشکر 'محمدباقری' رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به پاکستان، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سطح بالای این سفر، طی حدود 40 سال گذشته از روابط دوجانبه بی نظیر بوده و این موضوع، اهمیت سفر را می رساند.
وی اضافه کرد: سردار سرلشکر باقری به دعوت ژنرال 'قمر جاوید باجوا' فرمانده ارتش پاکستان و در راس هیاتی از مقامات عالیرتبه نظامی جمهوری اسلامی ایران به پاکستان سفر کرده است و انجام این سفر در این سطح، بیانگر آن است که دو طرف به بهبود روابط به ویژه گسترش همکاری های دفاعی عزم راسخ دارند.
سردار 'نظامی' همچنین روابط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و پاکستان را رو به گسترش خواند و افزود: موضوعات متعددی بین مقامات عالی نظامی دو کشور نظیر 'مرزهای مشترک، مباحث منطقه ای و جهان اسلام' وجود دارد که گفت و گوی مقامات نظامی در شرایط کنونی می تواند به گسترش روابط تهران-اسلام آباد کمک فراوان کند.
معاون روابط خارجه و بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این سفر به نتایج خوبی منتهی شده و مقامات نظامی دو کشور در خصوص مباحث دوجانبه به تصمیمات مطلوبی برسند.
وی تصریح کرد: با اراده ای که برای بهبود روابط در دو طرف وجود دارد، پیش بینی می شود که در آینده بتوان از تصمیم های گرفته شده در این سفر در مسیر توسعه مناسبات دو جانبه بهره برداری مطلوب کرد.
به گزارش ایرنا رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و هیات عالیرتبه نظامی همراه، روز یکشنبه به منظور توسعه همکاری مشترک دو کشور وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شدند.
قرار است در سفر سرلشکر باقری به پاکستان، توسعه همکاری ها و مناسبات دفاعی تهران و اسلام آباد، گسترش همکاری مشترک مرزی، مبارزه با تروریسم و بررسی تحولات منطقه ای و جهان اسلام به عنوان محورهای گفت و گوی دو طرف بررسی شود.
همچنین ارزیابی توافق های دفاعی ایران و پاکستان در سفر آبان ماه 96 فرمانده ارتش پاکستان به تهران از دیگر محورهای گفت وگوی سرلشکر باقری با ژنرال 'قمر جاوید باجوا' عنوان شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و پاکستان     |     پاکستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi