کد خبر : ۵۰۵۰۸۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷
لزوم شناخت ملت بزرگ ایران و ژاپن نسبت به فرهنگ یکدیگر

مقیم/ اعضاي انجمن ادیان ژاپن با رايزن فرهنگي ايران دیدار و گفتگو کردند.

 به گزارش مقیم، حسين ديوسالار، رایزن فرهنگی ایران در ژاپن با هاروئو ساکورائی، استاد دانشگاه شیتوئی کوگاکوکان در منطقه ایسه و نيز با یوشی تسوگو ساوائی، استاد دانشگه تنری و از اعضای انجمن علمی ادیان ژاپن، دیدار كرد و با آنان درباره فعالیت‌ها و همکاری‌های فرهنگی به گفت‌وگو پرداخت.

در ابتدای این دیدار رايزن فرهنگي كشورمان با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در ایران در زمینه گفت‌وگوهای دینی، به تشریح این اقدامات پرداخت و در ادامه گفت: مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان و فرهنگ‌ها، زیر نظر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در طول سالیان گذشته اجرای گفت‌وگوهای دینی را در سطوح عالی از جمله با مسیحیت، بودیسم، هندوئیسم و ... دنبال کرده است و توانسته در ایجاد شناخت بهتر و دقیق‌تر نسبت به ادیان مختلف و ایجاد زمینه همکاری‌ها و تعاملات رو به توسعه مؤثر واقع شود.

ديوسالار همچنین به لزوم شناخت ملت بزرگ ایران و ژاپن نسبت به فرهنگ یکدیگر و توسعه همکاری‌ها در این زمینه اشاره کرد و گفت: در زمینه‌های فرهنگی دو طرف همکاری‌های بسیار ارزنده‌ای را دنبال می‌کنند و خوشبختانه با همکاری و تعامل ایجاد شده اولین هم‌اندیشی گفت‌وگوی دینی اسلام و شینتوئیسم به زودی با حضور متخصصان و اساتید دو طرف برگزار خواهد شد.

رایزن فرهنگی کشورمان در پايان سخنانش ابراز امیدواری کرد تا این برنامه‌ها زمینه‌ساز اجرای برنامه متقابل گفت‌وگوی دینی اسلام و شينتوئیسم در ایران و ژاپن شود.

در ادامه این ديدار اعضای انجمن ادیان ژاپن گزارشی از فعالیت‌های اين انجمن ارايه دادند و نقطه نظرات خود را در ارتباط با برگزاری گفت‌وگو‌های دینی اسلام و شینتوئیسم بيان كردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     ژاپن     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi