کد خبر : ۵۰۴۹۹۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷
برجام، عمده ترين محور گفتگوهاي آقاي ولايتي و هيأت همراه در مسکو

مقیم/ سخنگوي وزارت خارجه گفت: ولايتي به منظور تسليم پيام رهبري و رئيس جمهور به پوتين، فردا راهي مسکو مي شود

 به گزارش مقیم، سخنگوي وزارت امور خارجه سفر فرداي علي اکبر ولايتي به مسکو را سفري بسيار مهم خواند و گفت: آقاي ولايتي حامل پيام رهبر معظم انقلاب و رئيس جمهور براي رئيس جمهور روسيه است.
بهرام قاسمي در گفتگوي با خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما با اشاره به تشريح ديدگاه ها و مواضع جمهوري اسلامي ايران براي ساير کشورها پس از خروج امريکا از برجام تصريح کرد: پس از خطاي راهبردي آقاي ترامپ و خروج از معاهده چندجانبه بين المللي برجام، جمهوري اسلامي ايران تصميم گرفت با اعزام تعدادي از فرستادگان ويژه که حامل پيام مقامات عاليرتبه جمهوري اسلامي ايران هستند ديدگاه ها و مواضع کشورمان را در قبال اين رفتار خودخواهانه و خلاف موازين بين المللي امريکا براي ساير کشورها تشريح کند.
وي با اشاره به سفر علي اکبر ولايتي، مشاور مقام معظم رهبري در امور بين الملل، به مسکو گفت: سفر آقاي ولايتي نيز در همين راستا و با توجه به ويژگي هاي خاص خود مطرح است.
قاسمي افزود: قرار است آقاي ولايتي سفرهايي به مسکو و پکن داشته باشند که سفر وي به مسکو فردا در رأس هيأتي متشکل از مقامات وزارت خارجه انجام مي گيرد.
سخنگوي وزارت امور خارجه ادامه داد: آقاي ولايتي حامل پيام مقام معظم رهبري و رئيس جمهور براي رئيس جمهور روسيه هستند که اين پيام ها در ديدار ايشان با ولاديمير پوتين در کرملين تسليم رئيس جمهور روسيه خواهد شد.
قاسمي با اشاره به نوع روابط ايران و روسيه گفت: سفر علي اکبر ولايتي به مسکو بسيار مهم است چراکه روسيه به عنوان يکي از اعضاي شوراي امنيت در دوران مذاکرات برجام در کنار ديگر کشورها تلاش زيادي را در اين گفتگوها انجام داد.
وي ادامه داد: مسکو و تهران به عنوان دو همسايه با يکديگر اشتراکات و منافع مشترکي در عرصه هاي منطقه اي و جهاني دارند لذا ديدار آقاي ولايتي در کاخ کرملين با پوتين و انتقال پيام هاي مقامات عاليرتبه ايراني مي تواند بسيار حايز اهميت باشد.
سخنگوي وزارت امور خارجه يادآور شد: البته در کنار اين ديدارها آقاي ولايتي ديدارهاي ديگري نيز در حوزه مسائل دوجانبه سياسي و اقتصادي و ساير زمينه ها با مقامات روسي خواهد داشت و همچنين آخرين تحولات و مسائل منطقه اي و جهاني نيز در اين مذاکرات مورد بحث و رايزني قرار خواهد گرفت.
قاسمي خاطرنشان کرد: موضوع برجام و خروج امريکا از اين معاهده بين المللي عمده ترين محور گفتگوهاي آقاي ولايتي و هيأت همراه در مسکو خواهد بود.

 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     ایران     |     روسیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi