کد خبر : ۵۰۴۹۵۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷
تسلیم اعتبارنامه غریب آبادی به صندوق اوپک

مقیم/ سفیر و نماینده جدید جمهوری اسلامی ایران در دفتر سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین ضمن دیدار با مدیرکل صندوق اوپک (اوفید) اعتبارنامه خود را به وی تقدیم کرد.

 به گزارش مقیم، در این دیداردو طرف بر توسعه روابط تأکید کردند و غریب آبادی اظهار کرد که جمهوری اسلامی ایران یکی از بنیان‌گذاران اصلی این سازمان بوده و همواره از نقش اساسی این سازمان در فقرزدائی و ایجاد توسعه پایدار در میان کشورهای عقب‌افتاده حمایت کرده و خواهان همکاری‌های نزدیک‌تر با این مجموعه است. 
سفیر کشورمان ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از اهداف و مأموریت‌های این صندوق در سایر سازمان‌های بین‌المللی، بر ظرفیت‌های شرکت‌های ایرانی برای کمک به اجرای پروژه‌های مختلف این صندوق در کشورهای هدف، تأکید کرد. 
مدیرکل اوفید نیز در این دیدار، از نقش ارزنده جمهوری اسلامی ایران در این سازمان و همچنین ارائه ابتکارها و نقطه نظرات سازنده در جهت تقویت و توسعه اهداف این سازمان قدردانی نمود و از ایران به‌عنوان یکی از کشورهای مهم این سازمان یادکرد.
غریب آبادی چندی پیش به‌عنوان جانشین رضا نجفی نماینده پیشین ایران در سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین منصوب‌شده است. او هفته پیش در نشست کمیسیون مشترک برجام، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران را همراهی کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اوپکی‌     |     اوپک     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi