کد خبر : ۵۰۴۲۶۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
تشریح جزییات تلاش ها برای آزادی ۱۷ ملوان ایرانی

مقیم/ سفیر ایران در کنیا در خصوص آزادی ملوانان ایرانی گفت: با حمایت های ویژه وزارت امور خارجه و شخص وزیر موفق شدیم پس از تقریبا ۹ ماه رایزنی با مقامات محلی پورتلند ملوانان را بدون هرگونه شرط یا پیش شرطی آزاد کنیم.

به گزارش مقیم و به نقل از برنا،  «هادی فرجوند»، سفیر ایران در کنیا، درباره آزادی 17 ملوان و اقدامات سفارت ایران در این کشور گفت: 10 ماه پیش یک لنج ایرانی با 18 خدمه وارد آب های سومالی برای ماهیگیری می شود و پلیس ساحلی ایالت پورتلند به آن ها دستور ایست می دهد.  متأسفانه آنها به تصور اینکه، ممکن است این دستور ایست از طرف دزدان دریایی منطقه باشد، اعتنا نمی کنند. ملوانان سعی می کنند فرار کنند که پلیس ساحلی ایالات پورتلند به آنها شلیک می کند و متأسفانه ناخدای این لنج جانش را از دست داد.

وی ادامه داد: پس از اطلاع از این موضوع، ما تماس های خود را با مقامات ایالت پورتلند از طریق رابطین سومالیایی شروع کردیم و موفق شدیم جسد ناخدای کشته شده را با لنج دیگری به ایران برگردانیم. از سوی دیگر تماس های خود را برای آزادی بقیه ملوانان و لنج ادامه دادیم. همچنین آقای دکتر ظریف به ما دستورالعمل دادند که هر چه در توان داریم برای آزادی نه تنها 17 نفر بلکه ایرانیانی که در سومالی به هر دلیل در بند هستند، آغاز کنیم.

سفیر ایران در کنیا در پایان گفت: به هر حال با حمایت های ویژه وزارت امور خارجه و شخص وزیر موفق شدیم پس از تقریبا 9 ماه رایزنی با مقامات محلی پورتلند ملوانان را بدون هرگونه شرط یا پیش شرطی آزاد کنیم. خوشبختانه پنجشنبه گذشته موفق شدیم آنها را از طریق خطوط هوایی به میهن اسلامی برگردانیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ملوانان     |     ملوان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi