کد خبر : ۵۰۴۲۶۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
رونمایی از سه کتاب ایرانی در نمایشگاه بین المللی کره جنوبی

مقیم/ در نمایشگاه بین المللی کتاب سئول از ۳ عنوان کتاب با حضور `حسن طاهریان` سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی رونمایی شد.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  «قانون اساسی ایران به زبان کره‌ای»، «مجموعه دیوان اشعار فارسی» و «تاریخ ایران و پرشیا» عنوان کتاب‌هایی بود که در غرفه ایران از آن‌ها رونمایی شد.
کتاب «قانون اساسی ایران» توسط موسسه مطالعات امور خاورمیانه دانشگاه "میانگ جی" و با همکاری و نظارت سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول به زبان کره‌ای چاپ‌شده است. این کتاب به‌عنوان مرجع در اختیار دانشجویان رشته حقوق دانشگاه‌های کره جنوبی قرارگرفته است.
کتاب «تاریخ ایران و پرشیا» نیز به تاریخ ایران از دوران تمدن‌های ایلامی و تا تاریخ معاصر و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد.
این کتاب در قطع رقعی و در 258 صفحه با تصاویری رنگی از جاذبه‌های تاریخی و باستانی ایران در ماه «می 2018» در کره جنوبی چاپ و توسط خانم «چویی» کارشناس زبان ادبیات و زبان فارسی دانشگاه هانکوگ نوشته‌شده است.
«مجموعه دیوان اشعار فارسی» عنوان کتاب دیگری بود که در محل غرفه ایران از آن رونمایی شد.
این کتاب برگزیده‌ای از اشعار شاعران ایران هم چون رودکی، خیام، فردوسی، حافظ، بیدل دهلوی، جامی، صائب تبریزی و فروغ بسطامی است که به زبان کره‌ای ترجمه‌شده است. 
در این کتاب در خصوص سبک‌های نوشتن شعر و ماهیت اشعار و تفاوت‌هایی که در دوره‌های مختلف و سبک‌های نوشتن شاعران وجود داشته توضیحاتی آورده شده است.
خانم یوسفی، استاد دانشگاه زبان‌های خارجی و مطالعات هانکوگ با همکاری دکتر "کیم جونگ ووی" استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فوق این کتاب را به رشته تحریر درآورده است.
به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی در مراسم رونمایی از این سه کتاب گفت: حضور در چنین نمایشگاه‌هایی موجب توسعه دیپلماسی فرهنگی می‌شود و باید استمرار داشته باشد تا بتوانیم به هدف مطلوب برسیم.
حسن طاهریان در ادامه گفت با توجه به شناخت و آگاهی کره‌ای‌ها از فرهنگ ایران و علاقه‌مندی آنان برای ارتباط بیشتر، امیدواریم با توجه به حضور ایران بعد از 11 سال، به نتایج مطلوبی در حوزه نشر و فرهنگ و ارتباط گسترده‌تر فرهنگی بین ایران و کره جنوبی دست‌یابیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به علاقه‌مندی کره‌ای‌ها به نسخه‌های الکترونیکی کتاب اگر در این حوزه نیز بتوانیم ارتباط خود را گسترش دهیم بسیار مؤثر است.
نمایشگاه کره جنوبی روز 3 تیرماه به کار خود پایان می‌دهد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و کره جنوبی     |     کره جنوبی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi