کد خبر : ۵۰۴۲۲۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
توافق اوپک به معنای عرضه بیش از تقاضانیست/بدنبال ثبات بازار هستیم

مقیم/وزیر انرژی عربستان گفت: برخی کشورهای حاضر در توافقنامه همکاری مشترک (اوپک و غیراوپک) تولید خود را مطابق سهمیه افزایش خواهند داد و این به معنای عرضه بیش از تقاضا در بازار نیست.

به گزارش  مقیم به نقل از مهر، خالد الفالح امروز (شنبه دوم تیرماه) پس ازپایان نشست مشترک کشورهای عضو و غیرعضو اوپک در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا توافق اوپک به معنای افزایش تولید نفت است، گفت: برخی کشورهای حاضر در توافقنامه همکاری مشترک (اوپک و غیراوپک) تولید خود را مطابق سهمیه و سقف تعیین شده افزایش خواهند داد و این به معنای عرضه بیش از تقاضا در بازار نیست.

وی ادامه داد: ما از روسیه دعوت کرده‌ایم که به اوپک به عنوان یک عضو ناظر ملحق شود و معتقدیم آنها این دعوت را در نظر گرفته‌اند. می‌توانم به شما اطمینان دهم که تمام اعضای اوپک از پیوستن روسیه به خانواده اوپک استقبال می‎کنند.

الفالح گفت: هدف اصلی ما افزایش قیمت نفت نیست. ما به دنبال ثبات بازار هستیم و در پی آن بودیم که سطح عرضه مطابق با تقاضا در بازار باشد. ما نمی‌خواهیم مازاد عرضه‌ای را که در سال ۲۰۱۴ در بازار ایجاد شد و صدمات زیادی به سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان زد و موجب اخراج بسیاری از کارکنان این صنعت شد و ورشکستگی‌های زیادی را به دنبال داشت دوباره اتفاق بیفتد که برای همه مضر است.

وی افزود: از طرف دیگر، ما دنبال این هم هستیم که امنیت انرژی هیچ‌گاه به خطر نیفتد و همیشه نفت خام برای کشورهای مصرف‌کننده موجود باشد. تنظیم عرضه با این معیارها کاری است که ما انجام می‌دهیم. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کاهش تولید نفت     |     خالد الفالح     |     غیراوپک     |     اوپک     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi