کد خبر : ۵۰۴۱۶۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
بازی خوب تیم ملی با شور ایرانیان مقیم فیلیپین همراه شد

مقیم/ ایرانیان مقیم فیلیپین که با ابتکار رایزنی فرهنگی کشورمان در مانیل، برای نخستین بار درجنوب شرق آسیا مسابقه ملی مقابل اسپانیا در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را به طورهمزمان و جمعی تماشا کردند این را اقدام سبب روحیه هم افزایی هموطنان خارج از کشور دانستند.

به گزارش مقیم ،محمد جعفری ملک رایزن فرهنگی کشورمان در فیلیپین بامداد پنجشنبه پس از پایان بازی ایران و اسپانیا گفت: این رایزنی برای نخستیین بار در جنوب شرق آسیا و به درخواست برخی ازاتباع ایرانی مقیم مانیل فضایی را برای تجمع ایرانیان و تماشای مسابقه درساعت 2 بامداد به وقت مانیل فراهم کرد که سبب تقویت روحیه ملی ایرانیان در این کشور جنوب شرق آسیا شد.
وی افزود: برای بازی امشب تیم ملی فوتبال با توجه به اینکه دریافت امواج تلویزیون ایران در فیلیپین عملا غیر ممکن است، اقدام به تهیه دستگاهی برای نمایش بازی بصورت همزمان شد. 
رایزن فرهنگی کشورمان در مانیل افزود: مسابقه دوم تیم ملی برابر اسپانیا همانند بازی اول ایران مقابل مغرب بر روی پرده عریض در سالن اجتماعات رایزنی به نمایش در آمد.
جعفری ملک توضیح داد: با توجه به تفاوت زمانی زیاد ایران و فیلیپین در وهله اول تصمیم نداشتیم این بازی را نمایش دهیم، اما با درخواست مکرر ایرانیان مقیم مانیل این موضوع پیگیری و انجام شد.
وی با بیان اینکه امشب رایزنی فرهنگی ایران در مانیل فضای یک ورزشگاه ملی با حضور علاقه مندان به فوتبال را تجربه کرد ، ادامه داد: برای نمایش همزمان این مسابقه با مذاکره با یکی از شبکه های مخابراتی مانیل نسبت به تقویت خطوط اینترنت وهمچنین نسبت به خرید فیلم بازی از یکی از شبکه های کابلی نیز اقدام شد تا در صورت بروز اشکال در سیستم مخابراتی بتوانیم از آن طریق نسبت به بخش آن اقدام شود. 
به گفته وی ، ایرانیان مقیم مانیل از طریق شبکه های مجازی برای حضور و تماشای جمعی این مسابقه فوتبال دعوت شدند که با استقبال خوب آنان روبه رو شد. 
جعفری ملک با بیان اینکه حدود 500 دانشجوی ایرانی در فیلیپین مشغول به تحصیل هستند گفت:اگرچه با شروع فصل تعطیلات دانشگاه های فیلیپین تعداد زیادی از این دانشجویان به ایران سفر کردند، اما تعدادی قابل توجهی از ایرانیانی که در برنامه تماشای جمعی مسابقه فوتبال شرکت کردند، دانشجو بودند.
وی یادآورشد که علاوه بر ایرانیان مقیم مانیل جمعی از مسلمانان فیلیپینی نیز با حضور در رایزنی فرهنگی ایران در مانیل ضمن تماشای مسابقه، تیم ملی ایران را مورد تشویق قرار دادند.
بازی ایران و اسپانیا از گروه ب مسابقات جام جهانی 2018 روسیه با نتیجه یک بر صفر به نفع اسپانیا به پایان رسید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران-اسپانیا     |     جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه     |     ایرانیان خارج از کشور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi