کد خبر : ۵۰۴۱۲۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
برگزاری جشنواره بین‌المللی موسیقی مقامی ازبکستان

مقیم/ شهريورماه سال جاري با شركت هنرمندان ايراني جشنواره بین‌المللی موسیقی مقامی ازبکستان، برگزار مي‌‌شود.

 به گزارش  مقیم، صاحب‌جان بیگ مت‌اوف، رییس دپارتمان موسیقی شرقی دانشگاه موسیقی ازبکستان و رییس مرکز موسیقی مقامی این کشور با محسن پورمحسنی، رایزن فرهنگی ايران در اين كشور ديدار و گفت‌وگو كرد. هدف از این دیدار بررسی چگونگی همکاری و حضور هنرمندان و صاحب‌نظران موسیقی مقامی ایران در «جشنواره بین‌المللی موسیقی مقامی ازبکستان» بود که شهریورماه امسال در شهر سبز استان قشقه دریا در كشور ازبكستان برگزار خواهد شد.

در اين ديدار كه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در ازبكستان برگزار شد، طرفین ضمن ابراز خشنودی از گسترش روابط فرهنگی و هنری بین دو کشور، خواستار برقراری تعاملات بیشتر بین هنرمندان و مدیران مراکز هنری ایران و ازبکستان شدند.

صاحب‌جان بیگ مت‌اوف که با حکم مستقیم رییس جمهور ازبکستان، عهده‌دار مسئولیت برگزاری این جشنواره است، اظهار كرد: با وجود دعوت از هنرمندان کشورهای مختلف جهان برای شرکت در این رویداد مهم هنری، بر این باور هستیم که محور اصلی این جشنواره بین‌المللی هنرمندان کشورهای شرقی به ویژه ایران خواهد بود و انتظار می‌رود مراکز موسیقی ایران با توجه به اهمیت این جشنواره و قرابتی که در حوزه موسیقی مقامی بین دو کشور وجود دارد، حضوری مناسب و جدی داشته باشند.

وي افزود: علاقمند هستیم كه ایران در سه سطح صاحب‌نظران موسیقی مقامی، داوری برنامه‌های جشنواره و اعزام یک گروه فاخر در موسیقی مقامی، در این جشنواره شرکت کند.

در ادامه محسن پورمحسنی، رایزنی فرهنگی كشورمان گفت: رایزنی فرهنگی ايران تلاش خود را برای برگزاری شایسته این جشنواره انجام خواهد داد و زمینه حضور بهترین‌های موسیقی مقامی ایران در این رخداد مهم هنری را فراهم خواهد کرد.

وي افزود: این جشنواره فرصت مغتنمی است برای هنرمندان و مراکز موسیقی دو کشور تا با آخرین تحولات علمی و تجربی در حوزه هنر موسیقی به ویژه موسیقی مقامی هم آشنا شوند و می‌تواند زمینه‌ساز آغاز روابط و تبادل بین مراکز موسیقی دو کشور باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ازبکستان     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi