کد خبر : ۵۰۴۱۱۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
نویسندگان نامه برای مذاکره با آمریکا عقل سیاسی کاملی ندارند

مقیم/سخنگوی دولت با بیان اینکه قابل قبول نیست به آمریکایی که رئیس جمهورش قابل اعتماد نیست پیام بدهیم که می‌خواهیم مذاکره کنیم، گفت: کسانی که برای مذاکره با آمریکا نامه نوشته‌اند عقل سیاسی ندارند.

به گزارش  مقیم به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت امروز(سه شنبه) در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران اظهار داشت: دومین جلسه شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه صبح امروز با حضور روسای قوای سه گانه برگزار شد.

وی افزود: برای پاسخگویی به نیازهای جدید فضای تحریمی کشور نیاز است سه قوه در هماهنگی نزدیک و مشترک، مسائل را رصد و تصمیمات مناسب را باتوجه به توانمندی‌های سه قوه اتخاذ کنند.

نوبخت ادامه داد: دومین جلسه با حضور روسای سه قوه در دفتر رئیس‌جمهور برگزار و تصمیمات مناسبی اتخاذ شد. پیش‌بینی می‌کنیم اگر این جلسات به صورت منظم برگزار شود، می‌توانیم از ظرفیت بزرگ کشور در یک اقدام هماهنگ برای کم اثر کردن تحریم‌ها استفاده کنیم. مقام معظم رهبری نیز فرمودند که از مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا حمایت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه موضوع جلسه امروز معطوف به حمایت از بازار سرمایه و بورس بود، تصریح کرد: خوشبختانه در هفته گذشته نقدینگی به جای اینکه به سمت تقاضای ارز و سکه برود، به سمت بازار سرمایه رفت که در نتیجه آن تولید و عرضه رونق پیدا خواهد کرد.

سخنگوی دولت ادامه داد: فقط عوامل روانی است که بعضا باعث تشدید شرایط در کشور می‌شود در حالی که ظرفیت کشور در زمینه منابع بیشتر از مصارف است؛ اما احساس ناامنی باعث ایجاد تقاضای غیر واقعی می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به آخرین گزارشات از منابع ارزی و ریالی، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا ٢٧ خردادماه، ٢٠ میلیارد و ٥٠٠ میلیون دلار ارز تخصیص داده شده که از این میزان ٣/٥ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، ٩٩٨ میلیون دلار برای دارو و تجهیزات پزشکی و ١٦ میلیارد دلار برای سایر کالاها تخصیص داده شده است.

وی افزود: از این میزان ٩ میلیارد و ٧٠٠ میلیون دلار پرداخت شده که به تفکیک ٢ میلیارد و ٨٢ میلیون دلار آن برای کالاهای اساسی، ٧٢٨ میلیون دلار برای دارو و تجهیزات پزشکی و ٧ میلیارد دلار برای سایر کالاها پرداخت شده است.

کسانی که برای مذاکره با آمریکا نامه نوشته‌اند عقل سیاسی کاملی ندارند

سخنگوی دولت در ادامه در پاسخ به سوالی درخصوص نامه برخی اصلاح‌طلبان مبنی بر مذاکره مستقیم با آمریکا، اظهار داشت: در شرایطی که توسط یک فرد معلوم الحال علیه کشور ما رجزخوانی می‌شود، باید همگی با هم همکاری و هماهنگی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: قابل قبول نیست که به آمریکایی که رئیس جمهورش قابل اعتماد و اطمینان نیست پیام بدهیم که می‌خواهیم مذاکره کنیم. اینکه عده‌ای در این زمینه نامه می‌دهند و چنین توصیه‌ای به این ملت مقاوم می‌کنند، نشان می‌دهد عقل سیاسی کاملی ندارند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه شرایط منابع ریالی کشور را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: بعنوان مثال در سه ماه نخست سال گذشته ما ١٩٢ میلیارد تومان به طرح های عمرانی پرداخت کردیم در حالی که در مدت مشابه امسال ٢٢ هزار و ٣٨٦ میلیارد تومان پرداخت شده است.

نوبخت افزود: در سال جاری ٩٣/٥ درصد افزایش منابع ریالی داشتیم و منابع حاصل از فروش نفت نیز ٧٧/٤ درصد افزایش داشت که حتی ٢١ درصد بیشتر از پیش‌بینی ما بود.

سخنگوی تاکید کرد: امروز در حالی ما را بعنوان یک قدرت نافذ در منطقه می‌دانند که تمام تلاششان با محاصره‌ها این بود که ما قدرتمند نباشیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دولت دوازدهم     |     محمد باقر نوبخت     |     حسن روحانی     |     نشست خبری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi