کد خبر : ۵۰۳۰۱۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
دیدار رییس انجمن مسلمانان منطقه واکیسو با رایزنی فرهنگی ایران

مقیم/ رییس انجمن مسلمانان منطقه واکیسو، با حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا با علی بختیاری، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

 به گزارش مقیم ، شیخ گُوایوو طاها، قاضی شرعی و رییس انجمن مسلمانان منطقه واکیسو، به همراه شیخ عبدالکریم کلیسا، رییس شبکه تلویزیونی سلام تی وی ضمن حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا با علی بختیاری، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

شیخ طاها که به تازگی نظارت بر امور مسلمانان استان‌های همجوار نیز از سوی شورای عالی مسلمانان به وی واگذار شده، فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا و به طور کلی جهان اسلام را سازنده و وحدت‌‎بخش خواند.

قاضی شرعی منطقه واکیسو، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک کشور قدرتمند اسلامی، باعث افتخار جامعه مسلمانان دانست که می‌تواند الگوی خوبی برای سایر جوامع اسلامی باشد.

علی بختیاری، رایزن فرهنگی کشورمان نیز در سخنانی، از ایجاد زمینه تعامل و همدلی میان جامعه مسلمانان ابراز خرسندی کرد و به معرفی جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های آن در راستای وحدت و همدلی جامعه اسلامی، پرداخت.

مدیر شبکه تلویزیونی یو بی سی همچنین، جمهوری اسلامی ایران را الگویی موفق در حکومت اسلامی با رویکردی مثبت در وحدت جامعه اسلامی دانست و نسبت به توسعه همکاری‌ها ابراز امیدواری کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : افریقا     |     رایزنی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi