کد خبر : ۵۰۲۹۸۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
برگزاری نشست سراسری ایران‌شناسان در تفلیس گرجستان

مقیم/ با حضور اساتید دانشگاه‌ها و مراکز مطالعاتی اولین نشست سراسری ایران‌شناسان و شرق‌شناسان گرجستان در محل رایزنی فرهنگی ایران برگزارشد.

به گزارش مقیم، اولین نشست سراسری ایران‌شناسان و شرق‌شناسان گرجستان در محل ساختمان رایزنی فرهنگی ایران در تفلیس با حضور اساتید دانشگاه‌ها و مراکز مطالعاتی مانند: دانشگاه دولتي تفليس، دانشگاه دولتي كوتايسي، انستيتوي شرق‌شناسي دانشگاه دولتي ايليا، دانشگاه گرجستان، دانشگاه آزاد، انستیتوی زبا‌نظشناسی گرجستان، دانشگاه تئاتر و سينما، مدارس شماره 1، 55، 51 و 195 برگزار شد.

حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی كشورمان در گرجستان در این نشست از تلاش‌ها و فعالیت‌های ایران‌شناسان و شرق‌شناسان گرجی در این حوزه قدردانی كرد و هدف از برگزاری این نشست را بررسی موانع و مشکلات فراروی مطالعات و تحقیقات همه‌جانبه ایران‌شناسی در آینده گرجستان، یافتن راهکارهای نو و طرح مباحث و مسايل ایران‌شناسی، تعیین اولویت‌های تحقیقاتی و انتشاراتی ایران‌شناسی و بررسی راهکارهای گسترش آموزش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌ها و مدارس گرجستان دانست.

بررسی نحوه همكاری با دانشگاه‌ها و استادان زبان و ادبیات فارسی از دیگر برنامه‌های این نشست در رایزنی فرهنگی ايران در تفلیس بود.

در ادامه این نشست، استادان ایران‌شناس و شرق‌شناسان گرجستان ضمن ارایه دیدگاه‌های خود در خصوص توسعه فعالیت‌های مطالعات ایران‌شناسی نقطه نظرات خود را بیان كردند.

گفتنی است؛ در این نشست علمی بیش از30 استاد برجسته ایران‌شناس، شرق‌شناس و اسلام‌شناس گرجستان حضور داشتند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ارمنستان و ایران     |     ارمنستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi