کد خبر : ۵۰۲۹۸۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
جشن پایان سال تحصیلی مدرسه شماره ۶ شهر آبویان ارمنستان

مقیم/ با جضور رایزنی فرهنگی ایران، جشن فارغ‌التحصیلی دبیرستان شماره ۶ شهر آبویان ارمنستان با قرائت پيام نخست‌وزير اين كشور برگزار شد.

 به گزارش مقیم، جشن فارغ‌التحصیلی دبیرستان شماره 6 واقع در شهر آبویان ارمنستان با حضور سبحانی، کارشناس فرهنگی رایزنی فرهنگی ايران به همراه نوروزی، استاد زبان و ادبيات فارسي (اعزامی از سوي وزارت علوم کشورمان) و کاظمی، مسئول آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ايران، برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت پیام تبریک نخست‌وزیر ارمنستان و پیام استاندار و نیز پیام تبریک از طرف ستاد ارتش که توسط نماینده انان قرائت شد و آرزوی موفقیت برای دانش‌آموزان، دانش‌آموزان زبان فارسی با خواندن اشعاری از شاعران نامی کشورمان همچون حافظ و مولوی و خیام و نیز خواندن ضرب‌المثل‌های مشترک بین دو کشور ایران و ارمنستان  به هنرنمایی پرداختند.

پس از اجرای برنامه‌های سنتی و نمایش‌های دانش‌آموزی، وارطانیان، مدیر دبیرستان ضمن تقدیر از رایزنی فرهنگی ايران براي حمایت از برگزاری کلاس زبان فارسی در مدرسه، خواستار همکاری فرهنگی گسترده‌تر با رایزنی فرهنگی کشورمان شد.

در ادامه نوروزی، استاد زبان فارسي در خصوص ادبیات و زبان فارسی سخنرانی کرد و طي آن اظهار كرد: فرهنگ‌ها مانند اقیانوس‌ها در جهان به هم مرتبط هستند و به خصوص دو کشور دوست و همسایه ایران و ارمنستان اشتراکات فرهنگی بسیاری دارند.

وي همچنين از طرف رایزنی فرهنگی ايران از مدیریت مدرسه و خانم بابائیان که در زمینه گسترش فرهنگ و ادب پارسی تلاش می‌کنند، تقدیر و تشکر کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ارمنستان و ایران     |     ارمنستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi