کد خبر : ۵۰۲۹۵۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
قدرت اجرايي براي مقابله با فروش وقت سفارت را نداريم

مقیم/ مائورو کنچاتوری سفیر ایتالیا در تهران، در حاشیه مراسم افتتاح سیستم مکانیزه دریافت درخواست های متقاضیان صدور روادید، درباره نوع درخواست های ايرانيان براي صدور روادید از اين سفارت خانه گفت: عمده تقاضا از سوي متقاضيان ايراني به سفارت ايتاليا در تهران از نوع توریستی و تجاري است که ما به هر دونوع درخواست تمایل داریم و خدمات لازم را ارائه می کنیم.

وي با اعلام مطلب فوق در گفتگو با مقيم خاطرنشان كرد:البته 75 درصد این درخواست ها توریستی هستند، به همين دليل ما درسیستم کاری خود بخشي از درخواست ها را به حوزه تجاري اختصاص دادیم که به نوعی برابری تقاضا ایجاد گردد.

کنچاتوری همچنين درباره برخي سخت گیری هایی که اخیرا برای نوبت دهی وقت سفارت به وجود آمده و نارضايتي مراجعه كنندگان ايراني را در پي داشته گفت: دلیل این سختگیری هاي اخير،افزایش درخواست های جعلی و ارائه مدارک غيرواقعي بوده و به همين دليل مجبور شدیم سیستم خود را سخت تر و انعطاف ناپذیر تر کنیم.
وی در ادامه در خصوص برخي شايعات مبني بر فروش وقت هاي سفارت ايتاليا در تهران افزود: اتفاقاتی که در خصوص فروش وقت سفارت اتفاق می افتد از حوزه مسئولیت ما جداست و ما قدرت اجرایی برای مقابله با این پدیده نداریم. جرائمی که اتفاق می افتد باید از ایران پیگیری شود. 
وي اضافه كرد: ما می توانیم اطلاعات را در اختیار وزارت خارجه ایران قرار دهیم و آنها به مقامات مسئول جهت برخورد مناسب گزارش دهند البته لازم به ذكر است ارتباط تنگاتنگی با وزارت خارجه ایران داریم.
کنچاتوری در پایان درباره مشکلات تهیه یورو برای پرداخت هزینه صدور ویزا برای متقاضیان گفت :این موضوع در حوزه اختيارات ما نیست ما فقط می توانیم هزینه را به یورو دریافت کنیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مائورو کنچاتوری     |     روادید     |     صدور روادید     |     ایتالیا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi