کد خبر : ۵۰۲۹۳۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
خبر خوش برای متقاضیان روادید ایتالیا

مقیم/ طی مراسمی سیستم مکانیزه دریافت درخواست های متقاضیان صدور روادید کشور ایتالیا توسط سفارت و با حضور سفیر این کشور عصر امروز در تهران راه آندازی شد.

به گزارش مقیم، از این پس کلیه متقاضیان دریافت روادید ایتالیا می توانند با مراجعه به سایت جهت تعیین وقت اقدام کرده و پس از آن در تاریخ اخذ شده، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، به دفتر شرکت Cox and Kings به نشانی تهران، ولنجک، انتهای خیابان سیزدهم شرقی، مرکز خرید گالریا بصورت حضوری مراجعه نمایند.

در این مراسم مائورو کنچاتوری سفیر ایتالیا گفت: سفارت ما بدون افزایش تعداد پرسنل بخش کنسولی و یا افزایش محل بخش کنسولی توانسته است تعداد درخواستهای صدور روادید بیشتری را بررسی کند که برون سپاری بخشی از روند صدور ویزا به یک شرکت معتبر می تواند سرعت رسیدگی به درخواست ها را بیشتر کند. و ما خوشحال هستیم که یک شرکت با تجربه و معتبر بین المللی توانسته این مسئولیت را در ایران برعهده بگیرد.

در ادامه مراسم روبرتو تاردی کنسول سفارت با توضیح نحوه عملکرد این مرکز در پاسخ به سوال خبرنگار مقیم مبنی بر حل مشکل وقت دهی و حذف دلالان فروش وقت مصاحبه، گفت: در جریان این مشکلات هستیم، تاخیر وقت دهی بیشتر بخاطر درخواست های زیاد می باشد که با شروع به کار این مرکز تا حدود زیادی این مشکل رفع خواهد شد و درباره فروش وقت هم باید توضیح بدهم که برخی آژانس ها خیلی قانونی و طبق روال از سفارت وقت گرفته و آنها وقت خودشان را به برخی متقاضیان می فروشند که قابل پیگیری توسط ما نیست.

ایشان درباره مشکلات تهیه یورو برای پرداخت هزینه های ویزا افزود: این مشکل در حیطه اختیار ما و سفارت نیست و ما موظف به ارائه ویزا فقط با دریاف یورو هستیم.

این سیستم جدید، به دنبال عقد قرارداد همکاری میان سفارت ایتالیا در تهران و  یک شرکت هندی به نام کاکس آند کینگسین و یک شرکت همکار ایرانی به نام پیشران ایجاد شده و بر اساس آن، نحوه ارائه درخواست صدور روادید به سفارت ایتالیا در تهران تغییر کرده است.

ارایه خدمات فوق مستلزم پرداخت 21 یورو جهت خدمات ارائه شده اضافه بر هزینه صدور روادید می باشد. یکی از مزیت‌های این سیستم حذف واسطه‌های سودجو از مسیر صدور روادید هست که پیش از این مبالغ کلانی را برای دریافت وقت یا روادید از سفارت های اروپایی از متقاضیان دریافت می‌کردند. 

بر اساس اعلام سفارت ایتالیا، درخواست وقت ملاقات بصورت مستقیم از سفارت ایتالیا از طریق وبسایت معرفی شده توسط سفارت ایتالیا همچنان امکانپذیر است. افرادی که از این طریق اقدام به تعیین وقت می نمایند، باید در تاریخ و ساعت اخذ شده به دفتر کنسولی سفارت مراجعه نمایند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سفیر ایتالیا     |     روادید     |     صدور روادید     |     ایتالیا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi