کد خبر : ۵۰۲۳۸۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
تهرانی‌ها در اردیبهشت ماه چند روز هوای سالم تنفس کردند؟

مقیم/اردیبهشت ماه امسال در حالی به پایان رسید که تهران از نظر وضعیت کیفی هوا ۲۸ روز مطلوب بود البته مقایسه آمار کیفیت هوای‌ پایتخت نشان می‌دهد که پایتخت‌نشینان ۷ سال پیش طی همین بازه زمانی تنها ۱۱ روز هوای سالم تنفس کردند.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، اردیبهشت ماه امسال تهرانی‌ها به مدد بارش باران بهاری و وزش باد سه روز هوای پاک و ۲۵ روز هوای سالم تنفس کردند البته این ماه با وجود وضعیت جوی مطلوب سه روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت.

اردیبهشت ماه سال گذشته نیز پایتخت ۲۹ روز هوای سالم و دو روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت و دومین ماه فصل بهار در سال ۹۵ نیز یک روز هوای پاک و ۳۰ روز هوای سالم را پشت سر گذاشت.

اردیبهشت سال ۹۴ تعداد روزهایی که هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشتند به نسبت شش سال اخیر زیاد بود. در این‌بازه زمانی تهرانی‌ها هفت روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس تنفس کردند. همچنین در اردیبهشت ماه این سال هوای تهران ۲۴ روز سالم بود.

بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، تهرانی‌ها تمام روزهای اردیبهشت ماه ۹۳ را مطلوب تنفس کردند. در این ماه کل روزهای دومین فصل بهار هوا سالم بود.

طی سال ۹۲ نیز اردیبهشت ماه تنها یک روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت و ۳۰ روز دیگر هوا در پایتخت سالم بود.

پایتخت‌نشینان طی اردیبهشت ماه سال ۹۱ بیشتر ماه را هوای نامطلوب تنفس کردند. طی این بازه هوای تهران ۱۴ روز ناسالم برای گروه حساس و سه روز ناسالم برای همه گروه‌ها بود. هوا در دومین ماه سال در تهران تنها ۱۴ روز سالم بود.

دومین ماه سال ۹۰ نیز شرایط کیفی هوای تهران کمابیش مانند سال ۹۱ بود. تهران در این‌ ماه فقط ۱۱ روز هوای سالم بود این در حالیست که هوای پایتخت در این بازه زمانی ۱۹ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای همه گروه‌ها بود.
 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : هوای سالم     |     کیفیت هوای تهران     |     تهران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi